Добрий день, сьогодні я хотів поговорити про «хмари» (віддалені сервери для зберігання інформації).

Я вже майже рік користуюся «Google Drive» (n.b.: користувався і другими). Але на цей момент рівних цьому сервісу немає. «Хмара» — це не просто жорсткий диск, це і сильний інструмент для роботи з інформацією. Коротко перелічу основні можливості Google Drive.

1) Це, звісно, зберігання інформації. Хочу відзначити дуже розвинуту файлову систему  (на мою думку, вона краще розвинута, ніж «Провідник» у Windows). Завдяки тому, що кожний файл має дві назви (перша — це та, яку задає користувач, друга — особистий індекс), я можу створити в одному каталозі (папці, теці) два елементи з однаковою назвою.

2) Великий арсенал інструментів.У наступних пунктах розповім докладніше.

2) Хочу звернути увагу на інструмент Google Docs Документ. До рівня Microsoft Word ще далеко. Але я готовий закластися, що 98% людей не назве всіх елементів хоча б однієї з вкладок Microsoft Word (не говорячи про додаткові розширення). А для середньостатистичного користувача можливостей Google Docs Документ буде достатньо. Також зауважу, що Microsoft Word є платним. А, якщо порівнювати Google Docs Документ з безплатним аналогом для ПК OpenOffice Writer, то Google Docs Документ виграє по зручності і функціоналу.

3

3) Презентація. Аналог Microsoft Word Powerpoint і OpenOffice Impress. Реалізовано гірше, ніж Microsoft Word Powerpoint, але є і моменти, які реалізовані краще: наприклад, “гіперпосилання”. А серед безкоштовних інструментів Google Docs Презентація є абсолютним лідером.

9

4) Таблиця. Аналог Microsoft Word Exel. Не є інструментом для людей, які глибоко використовують можливості Exel, але для широкого загалу є прекрасним засобом. Я впевнений, що 95% користувачів Exel не використовують більше, як 10% функцій, процедур, дій над клітинками. Всі головні та найважливіші елементи винесені на головну панель (це можна сказати про всі програми Google Docs).

4

5) Форма. Немає достойних аналогів. Інструмент, створений для соціального опитування і створення бази. Сильний інструмент створення форм. Є можливість створення полів введення, вибір однієї відповіді, вибір багатьох відповідей, оцінки за шкалою, введення свого варіанту відповіді. За  один клік можна створити діаграми на основі отриманих даних, також доступне швидке створення бази в Google Docs Таблиця.

5

6) Малюнок. Аналог Paint. І до Paint йому ще рости і рости.

У цьому випадку малюнок примітивний, але блок схема — це єдине, для чого я використовую Google Drive Малюнок.

6

Це був опис основних елементів Google Docs.

У безоплатне користування вам буде надано 15 Гб простору на Google Drive. Для збільшення простору потрібно буде доплатити. Як показує практика, 15 Гб цілком вистачає. Оскільки одна і та сама інформація в форматах Google буде займати менше пам’яті, порівняно з Windows.

Збільшення обсягу пам’яті обійдеться вам не дуже дорого (існують і більш вигідні тарифи, але на більший обсяг пам’яті).

 7

Також сильним інструментом є можливість спільного доступу до файлів, включаючи спільне редагування, коментування елементів файлу (як особисте, так і загальнодоступне, яке бачать усі редактори, автори). Існує можливість надавати доступ як колу людей, так і конкретним особам. Це позбавить вас від неприємних моментів, коли в двох людей різні версії файлу, нічого не треба скачувати і відправляти — просто заходьте і працюйте.

На кінець я би хотів відзначити позначки в Google Drive: корисна річ, я, наприклад, зранку відмічаю так документи, з якими буду працювати вдень (але рідко все йде за планом).

Всі скріни зроблені з мого власного Google drive.

P.S. У мене на ноутбуці не встановлений офіс, і на жорсткому диску, крім системних файлів, зайнято лише 10 Гб.

Please wait...
Комменты

11 комментариев

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1

Дякую за українську мову. А взагалі стаття класна, інформативна.

2

Спасибо за блог на украинском языке.

3
Дуремар

Хотелось бы чтобы автор в будущем познакомился ещё с одним сервисом от компании добра-переводчик Google.

Keddr, стандартизируйте у вас язык на сайте, а то школьники скоро будут писать на китайском и въетнамском!

P.s. А ник автора многообещающий)

4

Эх, люблю гугл драйв, но, к сожалению обмазываюсь дерьмом и дрочу на лолей

6
Михаил Кириллов

Облака это не будущее, это настоящее. Будущее за нейронными сетями и фиг его знает ещё чем. За терминаторами:)

А гуглдоком пользуюсь довольно часто. Причём он сносно работает даже на EDGE, когда приходится.

Хотя и недостатков у него тоже хватает, но большинству "домохозяек" подойдёт.

Почему не упомянули две килерфичи, по сравнению с большинством десктопных офисов: OSR и переводчик? Распознаёт просто замечательно. И быстро. И бесплатно. Ну и переводит также.

Но я хотел написать про другое. БЛИН!!!!!! Про будущее!!!!! И ПАСКАЛЬ!!!!

Не, язык неплохой. Зам его немного использовал в начале 90х. Но это прошлое, а не будущее!

7
Nеmоv Sergei

Облaка хорошо когда интернет хороший... А когда интернет нет то и облак нет... Это плохо...

Автор8
jordan29.04.1997

В мене інтернет 4МБ і все працює класно

9
Nеmоv Sergei

У меня 500Мб в месяц быстрого мобильного интернет... Если я начну пользоватся облаками через 3 дня этот лимит исчерпатся и скорость упадет до 64кбит/с

10

Для узкого круга лиц

Автор11
jordan29.04.1997

я ти чим користуєшся?

Новый комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.