[UA/RU] Технології – за, проти, чи може, щось третє?

Доброго дня, Кеддр. Мобільна індустрія розвивається, як ніщо інше. Телефони, планшети, ноутбуки, електронні книги, годинники, браслети, каблучки, сережки… ой. Хоча хто знає тих інженерів. Не виключено, що в нас на руках буде щось отаке:

future-control_1

І тоді можна буде сказати – “куди котиться наш світ?” Спочатку це викликає подив. Потім цікавість. А потім такі речі стануть звичними для нас, і ми вже не зможемо вийти з дому без якогось там браслетотелефону, чи сережкоплеєру. Звучить малоймовірно, але придивіться до людей, які ходять щоденно по вулиці або їздять в транспорті. Он дівчина біля вікна – в руках телефон, пальці аж мерехтять від набору повідомлення. І видно ж, що телефон відпочиває тільки коли дівчина спить. Або он хлопець, той що біля водія – в руках планшет, на планшеті книга, а в вухах знову навушники.

А в недалекому минулому ідея легких мобільних планшетів здавалася абсурдною Планшети – то для роботи, серйозних справ, а для розваг і ПК є. А зараз технології все більше проникають в наше повсякденне життя. Навігатори, помічники в стилі Google Now, електронні записники з функцією розпізнавання тексту… Це все складові того, що людство назвало “прогресом”. І це все дуже добре. Але до чого це може привести?

Люди все більше і більше стають залежними від своїх смартфонів і вже не уявляють собі, як вони навіть за хлібом у сусідній магазин збігають без свого гаджету. На телефонах є і будильники,  і записники, навіть Біблія знайдеться.  Та навіть діти все рідше і рідше будують гаражі з піску, не граються машинками, літачками, а популярна в дитинстві гра “а давай заліземо чорт-зна куди” вже не приносить такої радості, як колись. Тепер дітки все більше і більше зависають у всяких “злих пташках” і щось в тому дусі.

От так і народ втрачає зв’язок з реальністю, занурюючись у світ мобільних телефонів. Соцмережі, месенджери, скайпи і все таке інше міцно вкорінилося в нашому житті і навіть ті, хто живе в сусідній квартирі вже не вийдуть в коридор поспілкуватись, їм простіше набрати на клавіатурі текст та натиснути на “Ентер”. І навіть вилазка на природу з друзями може перетворитися в отаке:

Teens using cell phones

До чого я так довго все це веду. А до одного. Прогрес це прекрасно. Сучасні технології значно полегшують наше життя, дозволяючи нам звільнити більше часу для себе та близьких нам людей. Інша справа те, що цей вільний час люди проводять у своїх смартфонах, планшетах чи соцмережах. Але от подумайте, чи варте воно того? Що краще – постійно зазирати на свою сторінку в очікування якоїсь цікавої або веселої новини, чи вийти на вулицю, зібрати свій народ та піти в якесь кафе, чи в парк, чи на якись фестиваль? У всього є свої плюси та мінуси. А що б обрали ви?

[RU]

Здравствуй, Кеддр. Мобильная индустрия развивается, как ничто другое. Телефоны, планшеты, ноутбуки, электронные книги, часы, браслеты, кольца, серьги … ой. Хотя кто знает тех инженеров. Не исключено, что у нас на руках будет что-то такое:

future-control_1

И тогда можно будет сказать – “куда катится наш мир?” Сначала это вызывает недоумение. Затем интерес. А потом такие вещи станут привычными для нас, и мы уже не сможем выйти из дома без какого-то браслетотелефона, или серьгоплеера. Звучит маловероятно, но присмотритесь к людям, которые ходят ежедневно по улице или ездят в транспорте. Там девушка у окна – в руках телефон, пальцы до мерцают от набора сообщения. И видно же, что телефон отдыхает только когда девушка спит. Или вот парень, то что возле водителя – в ​​руках планшет, на планшете книга, а в ушах снова наушники.

А в недалеком прошлом идея легких мобильных планшетов казалась абсурдной. Планшеты – это для работы, серьезных дел, а для развлечений и ПК есть. А сейчас технологии все больше проникают в нашу повседневную жизнь. Навигаторы, помощники в стиле Google Now, электронные записные книжки с функцией распознавания текста … Это все составляющие того, что человечество назвало “прогрессом”. И это все очень хорошо. Но к чему это может привести?

Люди все больше и больше становятся зависимыми от своих смартфонов и уже не представляют себе, как они даже за хлебом в соседний магазин сбегают без своего гаджета. На телефонах есть и будильники, и записные книжки, даже Библия найдется. И даже дети все реже и реже строят гаражи из песка, не играют машинками, самолетиками, а популярная в детстве игра “а давай залезем черт знает куда” уже не приносит такой радости, как прежде. Теперь дети все больше и больше зависают во всяких “злых птичках” и что-то в том же духе.

Вот так и народ теряет связь с реальностью, погружаясь в мир мобильных телефонов. Соцсети, мессенджеры, скайп и все такое прочно укоренилось в нашей жизни и даже те, кто живет в соседней квартире уже не выйдут в коридор пообщаться, им проще набрать на клавиатуре текст и нажать на “Энтер”. И даже вылазка на природу с друзьями может превратиться в такое:

Teens using cell phones

К чему я так долго все это веду. А к вот чему. Прогресс это прекрасно. Современные технологии значительно облегчают нашу жизнь, позволяя нам освободить больше времени для себя и близких нам людей. Другое дело, что это свободное время люди проводят в своих смартфонах, планшетах или соцсетях. Но вот подумайте, стоит ли оно того? Что лучше – постоянно заглядывать на свою страницу в ожидании какой-то интересной или веселой новости, или выйти на улицу, собрать свой ​​народ и пойти в какое-то кафе, или в парк, или на какой то фестиваль? У всего есть свои плюсы и минусы. А что бы выбрали вы?

Please wait...
Теги: , , ,
0
Наверх