Сучасній людині дуже важко уявити своє життя без мобільних телефонів та планшетів. Адже вони вміщують в себе не тільки уже стандартні можливості дзвонити, відправляти SMS та електронні листи, а все нові і нові функції. Однак, разом з можливостями наших гаджетів ростуть також наші вимоги. Ми, уже, не хочемо носити з собою всі пристрої. Тому виробники намагаються поєднувати такі гаджети як смартфон і планшет у “одному флаконі”. Що це, і кому воно потрібно ми і намагаємось з’ясувати.
Передісторія
Коли в кінці 2011 року компанія Samsung Electronics показала свій новий смартфон, планшет, мобільний пристрій galaxy note, світ, наближений до IT, і не тільки, був, м’яко кажучи, здивований.Для того, щоб ми не мучили себе догадками, що це? – хлопці з Samsung пояснили нам, що це саме смартфон (так, це мобільний телефон, і ще й в той час, коли ледь не кожен висказував своє невдоволення розмірами ЛОПАТИ galaxys 2). Особисто я був впевнений, що ця спроба схрестити телефон і планшет буде невдалою, як і всі попередні намагання об’єднати різні пристрої (типу смартфон і мобільна приставка у вигляді sony ericsson xperia play, який став вкрай невдалим). Однак note викликав фурор і відразу почав бити всі рекорди на старті продажу. Особисто я не розумів, чим може сподобатися пристрій, який завеликий для смартфону, і водночас не може виконувати всіх функцій планшету.
Сьогодні
У Samsung експеримент з великим телефоном вдався, і вони активно взялися за цей проект. Тим часом у світі з’явилася тенденція робити все більші екрани. І розміром екрану 5” і більше нікого не здивуєш. А для смартфонів з діагоналлю екрана понад 5.5″ відведено окрему категорію – фаблет( від англ. phone – телефон і tablet – планшет ). Екрани стали такими великими, що galaxy note першого і другого покоління (дехто скаже, що і третього) уже не відносять до категорії плафонів. А корейська компанія представляє ще більший – Samsung galaxy mega. Зараз виробництвом фаблетів займається кожна, поважаюча себе компанія, така як LG, Sony, HTC, Huawei та багато інших. Всі ці пристрої виходять дуже цікавим, і кожен з них має якусь свою особливість.
Висновки
За ці 3 роки моя позиція кардинально змінилася. Я вже не боюся плафонів, а, навіть, навпаки все більше приглядаюся до цих великих телефонів. А, особливо радує той факт, що кожен виробник постійно зменшує рамки збоків пристрою, що дозволяє смартфонам ставати все більш компактними. Так, слово «компактність», як мінімум дивує у контексті плафонів. Але мені здається, що не зможуть користуватися цими телефонами лише люди, з дійсно малими долонями. Всіх інших, на мою думку, фаблети не повинні лякати. Адже всі основні причини, які відштовхують потенційних покупців не є такими серйозними. Зокрема:
1. Вони легко вміщаються у більшість моїх кишень.
2. Виробник, який думає про користувачів, проводить великий обсяг роботи по оптимізації софта. Це дозволяє налаштувати клавіатуру «під себе», чи розблокувати телефон дабл-тапом та багато іншого. Тому можна багато завдань виконувати однією рукою.
3. Те що виробники, зазвичай, не фарширують плафони найновішим залізом не означає, що вони повільні та не потужні.
4. Великий екран не завжди використовує багато енергії, тому не завжди більші смартфони швидше розряджаються. До того ж у великий корпус можна вмістити бідьший акумулятор.
У цій статті я хочу сказати, що багато незручностей у використанні великих смартфонів є просто перебільшеними, тому не варто слухати нав’язану іншими думку, а просто спробувати все самому. Так, недоліки є, але їх менше, ніж здається. Адже всі розуміють, що на більшому екрані, і фільм подивитися, і простори інтернету дослідити зручніше. А незручності? – до всього можна звикнути, не буває ж ідеальних пристроїв.