Наверх
Это запись из блога автора Borys_Shcherbyna
Мнение редакции сайта Keddr.com может не совпадать с мнением данной публикации.
Читать правила написания блогов
6 комментариев 02/12/2014

ColorOS 2.0 – Жести

ColorOS 2.0 – Жести

Жоден іменитий виробник Android-смартфонів не омине увагою інтерфейс, на який користовач його товару буде дивитсь левову частку часу користування смартфоном. До того ж, про інновації в «залізі» і особливості корпусу на презентації продукту довго не поговориш, а про софтові фічі можна розповідати годинами.

Через це виробники завзято беруться до створення свого, унікального і найзручнішого лончеру для досягнення славнозвісного «WOW-ефекту» серед публіки. І це спрацьовує. Усі ці «pinch-to-zoom», «swype-to-unlock», «dance-to-call» справляють враження. В салоні продажів покупець лише кілька секунд крутить девайс в руках, але по 5 хвилин клацає по інтерфейсах.

Одним із таких виробніків, які приділяють увагу інтерфейсу, є OPPO зі своїм графічним інтерфейсом ColorOS. Про особливості цією прошивки і піде мова в цій рубриці.

Кілька слів про OPPO:

Смартфони OPPO – це свого роду iPhone в світі Android. Вони високотехнологічні, орієнтовані на конкретне коло юзерів і їм притаманна ідея “зручності для користувача”. Мені це імпонує і жодних нарікань на свій OPPO Find 7 не маю. На відміну від переважної більшості виробників, для OPPO на карті світу все ж таки існує Україна, і цього року вони взялися за українську локалізацію ColorOS. За це їм низький уклін.

Наразі в ColorOS 2.0 українська мова присутня в статусі beta, тому аби її ввімкнути потрібно здійснити кроки, описані в відео.

Oppo_screen1

Oppo_screen2Oppo_screen3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В поточній статті розкажу про жести на екрані.

В ColorOS жести інтегровані глобально, використовувати їх можна в будь-яких програмах і навіть коли телефон заблоковано. Поділити їх можна на 4 типи:

 • Жести на ввімкненому екрані
 • Жести на вимкненому екрані
 • Безконтактні жести
 • Жести на спеціальній Панелі Жестів

 Жести на ввімкненому екрані

Ці жести працюватимуть в будь-яких програмах коли екран ввімкнено (тобто телефон не заблокований). ColorOS пропонує використовувати їх для таких дій:

 • Запуск камери
 • Блокування екрану
 • Скріншот
 • Зміна гучності

Блокування екрану

Gesture - HomeButton

Враховуючи розміри смартфонів OPPO тягнутися до клавіші вимкнення не завжди зручно. В результаті елегантним рішенням стало подвійне клацання на клавішу “Home”. Вона розташована під екраном, куди  дотягнутися простіше простого.

Я використовую цей жест переважно коли телефон знаходиться на столі – це 5-6 годин щодня. Так зручніше, не потрібно совати його по столу намацуючи кнопку вимикання.

 

 

Зміна гучності

Gesture - HomeButtonПровівши двома пальцями вниз в будь-якій програмі можна зменшити або збільшити гучність. Кнопки гучності клацаю рідко – тільки якщо одна лише одна рука вільна. Коли ж вільні обидві, а в руках смартфон і якраз драйвова пісняра -жест вверх – і буденність оточення зникає.

В мережі є відео як ввімкнути цей жест в налаштуваннях і анімація того, як він працює:

Жест зміни гучності

 

Запуск камери

Untitled

 

OPPO пишаються камерами в своїх смартфонах, тому забезпечити швидкий доступ до фотографування для них було справою честі. Активувати камеру можна в будь-якому інтерфейсі звівши три пальці на дисплеї.

Я фотографую не часто, тому цей для мені не надто потрібен. Але я краще запам’ятаю простий жест, ніж коли знадобиться буду шукати камеру на серед ярликів на робочих столах.

 

 

Скріншот

Gesture - HomeButtonОсобисто мені рідко доводиться скріншотити те, що я бачу на екрані смартфону. Проте, якщо вже така потреба з’являється – то не завадить знати як це зробити швидко – провести трьома пальцями вниз і вгору.

 

 

 

      Жести на вимкненому екрані

В OPPO вирішили, що вимкнений екран можна використовувати з не меншою користю, ніж ввімкнений. В результаті ми маємо можливість діставши телефон з кишені одразу запустити якусь функцію. Я юзаю:

 • Розблокування подвійним тапом по дисплею
 • Запуск камери намалювавши коло
 • Запуск ліхтарика намалювавши “V”

UntitledUntitledUntitled

 

 

 

 

 

 

 

 

Додатково можна назначити будь-які дії на величезну кількість жестів:

1 2 3 5

 

 

 

 

 

 

Мені подобається такий стиль взаємодії з смартфоном. Жести стають автоматичними, їх не помічаєш. Але рідко хто із зніайомих, хто вперше побачить керування жестами не перепитає: “А що за аплікуха, де завантажити?”.

Людям цікаво, мені теж спершу було виключно цікаво, але дуже швидко жести ввійшли в повсякденне користування.

До того ж, вищеописане – це лише частина жестів, які OPPO інтегрувала в свою ColorOS. Є ще безконтактні жести – коли не торкаючись дисплею перегортаєш екрани робочого столу (незамінно взимку, коли в рукавичках). Або коли показуєш фотографії компанії друзів, яка вже встигла випити пива і закусити чимось м’ясним – в результаті безконтактні жести дозволяють лишити екран не замацаним десятками пальців.

В наступній частині розповім про ці безконтактні жести.

Далі буде…

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузка...

6 комментариев

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1

Если пользоваться этими жестами в личной жизни, можно довести девушку до оргазма, 100%

2

Попробуйте прочитать заголовок на русском языке :)

3

Что касается жестов , то в CyanogenMod (в моем случаи OnePlus One) уже были.Все те же нарисуйте круг или V.

Автор4
Borys_Shcherbyna

Илья, так, але CyanogenMod ще треба вміти встановити. Погодьтесь, що розбиратись в тонкощах розблокування bootloader і як встановити кастомний рекавері буде не кожен.

Проте якщо вже раз розібрався - тоді жодних проблем :-)

5

Borys_Shcherbyna, Згоден з вами , тим паче CyanogenMod йде не на кожному телефоні.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Modal box

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: