Представники Telegram відзвітували про вибухове зростання користувальницької бази месенджера в Бразилії за одну добу 26 лютого після того, як в Бразилії суд заборонив використання WhatsApp.

За даними представників Telegram, за 26 лютого вони зафіксували 2,5 мільйона реєстрацій з Бразилії.У роботі месенджера спостерігалися нетривалі локальні перебої: в окремі моменти користувачі реєструвалися зі швидкістю 100 чоловік в секунду.За даними на 8 грудня 2014, число активних користувачів Telegram становило близько 50 мільйонів чоловік.

Стрімкий перехід на Telegram був викликаний приписом суду операторам блокувати WhatsApp в країні. Користувачі самі закликали переходити на альтернативний месенджер.

Як повідомило інформаційне агентство O Globo, заборона на використання WhatsApp була внесена суддею штату Піауї ще 11 лютого, і хоча оператори повинні були протягом доби заблокувати месенджер, цього не сталося. За даними бразильської газети Folha de S. Paulo, в середу 25 лютого сервіс продовжував нормально функціонувати.


Невдоволення місцевою владою WhatsApp почалися ще з 2013 році після відмови самого популярного месенджера у світі співпрацювати з місцевими правоохоронними органами: ЗМІ припускають, що розслідування пов’язане з поширюваним через чати дитячого порно.

Через кілька днів після початкового рішення компанія WhatsApp подала апеляцію, і 26 лютого вищестоящий суд скасував заборону.За словами одного з суддів, заборону на WhatsApp необхідно було зняти, бо він наносив шкоду мільйонам користувачів, які «не могли страждати від цієї втрати без більш детального розгляду».


Представники WhatsApp розповіли The Verge, що не мають офісів в Бразилії, і блокування месенджера стільниковими операторами пройшла в односторонньому порядку.На даний момент WhatsApp не блокується, проте відміна заборони на його використання не означає звільнення від співпраці з місцевими правоохоронними органами, уточнили в суді.Таким чином, після додаткового розгляду месенджер може бути заблокований повторно — втім, як і несподівано набрав популярність Telegram, якщо той відмовиться співпрацювати.

Це не перший раз, коли в Бразилії блокують доступ до популярних додатків.У серпні 2014 бразильський суд зажадав від Apple і Google віддалено стерти анонімну соцмережа Secret зі всіх пристроїв на території країни, і тим довелося підкоритися.

Заборона WhatsApp в Бразилії — не перший для Telegram випадок, коли обставини викликають бум реєстрацій в месенджері Павла Дурова.У жовтні програма стала користуватися несподіваною популярністю в Південній Кореї нібито після чуток про можливе моніторингу мережі корейської прокуратурою, а в листопаді показала стрімке зростання в Індії через слуху про індійське походження стартапу.

У лютому 2014 аналогічна історія сталася після падіння WhatsApp по всьому світу на кілька годин.Тоді в месенджері Дурова також реєструвалося по 100 чоловік в секунду, однак підсумкова кількість нових користувачів виявилося трохи меншим — 1,8 мільйона чоловік.

Please wait...

11 комментариев

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1

Хороший клиен для "чата" - нечего лишнего, все предельно просто и удобно.

2
Андрей Москалец

Поздравляю ФСБ РФ с лавинообразным увеличением поголовья "пассивной резидентуры" в Бразилии.

3

Andrey hifi Moskalets, а при чем тут ФСБ РФ?

4

MRDjekoeoLiesAndrey hifi MoskaletsAndrey hifi Moskalets,

В РФ детское порно запрещено, теперь ФСБ сможет его получать от резединтентуры из Бразилии.

5

MRDjekoAndrey hifi Moskalets, Может он пользуется ЦРУшным Фейсбуком?)

6
Андрей Москалец

eoLies, угу. А так же Моссад-овскими джаббером и icq (R.I.P). И MI6-м Skype-ом. Безусловно.

7
Андрей Москалец

MRDjeko, ненене, действительно, ни разу ни при чем. Угу.

8

Andrey hifi Moskalets, дык я серьезно, при чем тут ФСБ РФ или РФ в принципе? Расскажите, пожалуйста.

9
Андрей Москалец

MRDjeko, про шутки слыхал? :)

why so serious?

10

Andrey hifi Moskalets, ну мало ли, есть же люди, которые вообще считают, что Telegram имеет какое то отношение к России.

Вопрос исчерпан :)

11

Ваш переклад новини жахливий. Зазвичай я не звертаю уваги на поодинокі помилки, але тут ...

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.