Наверх
Это запись из блога автора dimayed
Мнение редакции сайта Keddr.com может не совпадать с мнением данной публикации.
Читать правила написания блогов
10 комментариев 23/12/2015

Чому DualBoot в смартфонах Xiaomi: «Це Перемога!»

Чому DualBoot в смартфонах Xiaomi: «Це Перемога!»

Перш за все хотілось би відзначити, що наступні кілька абзаців розраховані на людей, які мали коли-небудь справу з перепрошивкою смартфонів та планшетів, та вони будуть наповнені великою кількість незрозумілих для пересічного читача термінами. Також даний матеріал НЕ Є матеріалом для практичного вирішення проблеми перепрошивки апаратів, а Є просто власними думками стосовно DualBoot`а та його переваг і недоліків.
Для початку потрібно роз’яснити що і до чого, тобто термінологію:

DualBoot — програмна складова смартфона, яка дозволяє тримати в пам’яті апарата дві операційні системи. І при потребі в них можна загрузитись і робити те, що вам потрібно робити. Така функціональність реалізована в смартфонах Xiaomi.

id424506
Вперше, я зустрівся з DualBoot, коли придбав Xiaomi Mi3, де було реалізовано дві системи. Спочатку я просто почитав всіма нами улюблений 4pda.ru, де ми можемо знайти всю інформацію про смартфон, прошивки, кастомні ядра та купу іншої корисної інформації. Особливої уваги я не звернув на таку функціональність, але через досить довгий період часу вона врятувала мене із ситуації, коли я міг просто лишитись з «цеглою» в руках. Детальніше розглянемо мою, непросту, ситуацію. Я працюю бариста в кав’ярні в центрі міста, тому мені доводиться досить багато дзвонити для рішення тих чи інших робочих питань. В один прекрасний день посеред дня мені вибиває системна помилка, яка не дозволяє зробити нічого, окрім перезавантаження і виключення апарата.
Безымянный
В таких ситуаціях, зазвичай, перезавнтаження мало б допомогти, але не в моєму випадку. Згадавши, що наші друзі, китайці, дозволили тримати дві операційки в смартфоні, я загрузився в рекавері і вибрав другу систему, де в мене була встановлена остання стабільна прошивка. Без сторонніх ускладнень — запустилось! Мої файли та програми збереглись, все працює без проблем змінилась тільки версія прошивки.

Я б ніколи не подумав, що це може бути корисно, але така функція дійсно рятує в подібних ситуаціях! Давайте розберемо плюси і мінуси такого китайського «чуда».

Почнемо з плюсів:

1. Кастомні прошивки. З моєю думкою не всі погодяться, бо мало хто любить «танцювати з бубном» при прошивці смартфона, чи перепрошивці ядра. Але, також є ті, хто любить щось змінювати у свому смартфоні, в плані такої «фішки» з коробки, то навіть дуже ок. І при перепрошивці ваші дані не втрачаються, що є найбільшим плюсом. Проте, програми потрібно встановлювати заново.

Custom-Android-ROMs

2. Дві різні системи, якi можна змінити. Черговий сумнівний плюс, проте для експерементаторів — це те, що треба. Сьогодні ви захотіли поставити собі чистого і свіжого робота на всій девайс, а дані втрачати бажання немає, тоді це для вас!

3. Програмні косяки. Користуючись локалізованими прошивками від місцевих локалізаторів, які беруть за основу версії для розробників в яких не завжди і не все дуже гладко. Наприклад: найчастіше бувало так, що злітали сервіси «гугла», але в більшості — все працює. Лікується завдяки перепрошивці, через стандартну програму оновлень.

asfdadfgdffg

4. Завжди з даними. Раніше вже згадувалось про це, але я все таки вирішив винести це в плюси. Нікому не хочеться втрачати зображення чи якісь файли, в загальному, тому китайці постарались і зробили нам життя трішки простішим.

Мінуси:

1. Місце в пам’яті апарату. В моєму випадку 16 Гб. для смартфона це при раціональному використанні, достатньо. Та все ж, при виборі наступного смартфона буду шукати щось з більшою кількість пам’яті. З коробки доступно близько 12 Гб. місця в сховищі, і одна «зайва» система додала б ще 1-1,5 Гб додоткового місця, що дозволяє нам трохи розгулятись з музикою, фото, або чимось іншим.

2. Кому це треба? В мене все «ОК». І дійсно, кому? На мою думку, так це тим хто любить щось встановлювати і перевстановлювати, змінювати налаштування глибоко в системі і тому подібні речі які ми в народі називаємо «Танці з бубном». Багато хто скаже що це «Кастилі!», «Калхоз!», і з ними я погоджуюсь, але прийде ситуація коли щось в системі перестане працювати, і що тоді? А тоді, як кажуть гуру:

Ляпота та Іванов: «Всьо, глина!»

Підводячи підсумки хочеться сказати, що китайці постарались зробити хорошу штуку і засунути її в свої смартфони, що в них і вийшло. Вони це не зробили «з фонаря», а цілком логічно. Проаналізувавши, що на апарати можуть встановлюватись версії прошивок для розробників, і існує можливість виникнення певних негараздів в роботі, тому така фішка буде корисною час від часу.

Загрузка...

10 комментариев

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Naoto Nandaba

Для Nexus есть решение даже круче - MultiRom. Позволяет ставить хоть десять прошивок параллельно. А для них это ещё более актуально, так как имеются практически любые прошивки в официальных вариантах.

Автор2

Цікаво, цікаво. Але з коробки таке рішення Xiaomi має, наскільки мені відомо. Дякую за інфу

3
Naoto Nandaba

Это да, но опять же не на все модели. Я вот жду что-то подобное на свой mi4c.

Автор4

Хочу його купити, як він в загальному? Швидкість роботи, автономність, камера?

5
Naoto Nandaba

У меня версия на 32Gb с 3Gb оперативки. Пользуюсь прошивкой MiuiPro.

В общем, за свои деньги просто шикарен. Отличная сборка, отличный экран, чистый звук всех динамиков и наушники раскачивает до большой громкости. Автономность после Nexus 4 в разы лучше. Я теперь не выключаю gps, пользуюсь им гораздо активней и играю. И при всем при этом его хватает до глубокой ночи. В простое не разряжается практически. Заряжаю уже просто по утрам. За час на 70% заряжается. И так далее, про его сильные стороны можно в куче обзоров посмотреть.

Но есть и много минусов, про которые обычно не говорят:
1) Процессор тротлится в играх очень сильно. При игре в асфальт 8 он перегревается через 15 минут игры и выдает ~10 фпс. При чем спасает только понижение графики до самой минимальной. Иначе так и продолжает перегреваться. Интерфейс тоже иногда подлагивает, но на миллисекунды, после недели использования перестал замечать (и не факт, что это не проблема конкретной прошивки).
2) Оперативки MIUI оставляет всего ~1.5Гб свободной. Следовательно, разницы по количеству приложений в фоне вообще нет по сравнению с нексусом на чистом андройде.
3) Хоть корпус и очень приятный и качественный он скользкий и не такой эргономичный (опять же с N4 сравнение). Из-за острых граней в руке лежит не так плотно.
4) Камера ведет себя не очень стабильно. Один раз в темноте она может сфотографировать совсем без шума и с глубоким черным цветом, а в другой раз всё будет в зерне. При нормальных же условиях она очень часто смазывает фотографии. Без таймера получить четкие снимки проблематично.
5) Официальных редакций прошивок на него нет и не будет скорее всего. Так как девайс предназначен исключительно для китайского рынка и не позиционируется, как флагман. Очень хотелось бы на него официальный CyanogenMOD, но его до сих пор выкатили только на mi3 и mi4.

Имхо, в этом году это лучший смартфон в своей ценовой нише, но если сильно не горит и есть немного больше денег, то я бы ждал mi5.

Автор6

Луже дякую ща цінну інформацію як від користувача. Про процесор чув шо скилає частоти, але я не особливо граю на смартфоні, максимум 2048 або інші прості тайм-кіллери. Більше для серфінгу і інтернетах і соціалочок, і музику послухати. А з камерою тоже кажуть як фартане, раз на раз не попадає, на маєму Мі3 таке також буває з фокусом маже періодично і шумить так само. І від недавнього часу подумую почекати Мі5

7
Naoto Nandaba

Всегда пожалуйста )

8
egik_tsar_zverej

Это все, конечно, хорошо, но намного лучше было бы просто сделать стабильную прошивку, с которой бы никогда не случилось подобного, а все танцы с бубном из покон веков делаются на страх и риск шаманов.

Автор9

Підтримую на рахунок стабільності в прошивках, але це, можна сказати "фішка" Xiaomi. Мені і подобається і неподобається таке одночасно

10

Нажаль, в Redmi 1S такого немає :(

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Modal box

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: