Наверх
Это запись из блога автора liaferius
Мнение редакции сайта Keddr.com может не совпадать с мнением данной публикации.
Читать правила написания блогов
3 комментария 13/06/2016

Тренажер з мови для гіків і не тільки

Тренажер з мови для гіків і не тільки

Once upon a time мені захотілося освоїти новітні інформаційні цифрові технології. Що саме спонукало до цього: цікавість, модний тренд, бажання заробітків — вже не пам’ятаю. Та і грець із ним! Що саме і як вчити, підказати не було кому, тому хід моїх думок був дуже простий: все пов’язане з інтернетом; в інтернеті сайти; розпитуємо в мудрого Гугола «як робити сайти?» Уроків, на щастя, у мережі предостатньо, обирай собі до смаку. ЯК робляться сайти я, з горем пополам, отримав уявлення, залишалося придумати ЩО робити. Забігаючи наперед скажу, що результат у мене, кінець-кінцем, вийшов дещо кращий ніж у декого.

Після закінчення звичайної сільської середньої школи і вступу в університет, мене шокував надзвичайно низький рівень знань з української мови серед моїх однокурсників, не тільки тих, які закінчили звичайні середні школи, а й випускників гімназій. Ліцеїсти — ті, хто вчилися в ліцеї при нашому університеті, також не демонстрували якихось особливих досягнень, може, просто кмітливіші подалися у престижніші виші. Водночас я не був відмінником, з тієї ж української мови були одні четвірки, і, я в цьому впевнений, у нас у класі навіть трієчники вміли краще зробити аналіз речення, ніж це робили більшість моїх однокурсників. Врешті, лише двоє, я та ще одна моя однокурсниця, мали вільне відвідування пар з української мови, «ділова українська мова» — здається, так називався предмет. Але роки автоматичного заповнення стандартних формулярів далися взнаки.

Десь я зустрічав аналогію про пам’ять: коли ми сприймаємо нову інформацію, між нейронами утворюються зв’язки, це можна порівняти з протоптуванням стежки у високій траві. Коли до цієї інформації більше не повертатися, то трава, згідно з аналогією, знову піднімається, а інформація — забувається. Регулярне ж повернення до цієї інформації укріплює зв’язки між нейронами, це ніби «витоптуємо постійну доріжку», а працюючи з якоюсь інформацією роками, це як прокладання широкого асфальтованого шляху. Та якщо ви, з якоїсь причини, не затребуєте тривалий час якусь інформацію, навіть широченна магістраль згодом заростає бур’яном. Щось подібне сталося й зі мною.
Одного разу мене здивувало написання слова «об’їжджати» з буквосполученням «ждж», адже воно походить від слова «об’їзд», тобто в моєму розумінні було б правильно «об’їЗджати». Інтернет мене не підтримав, словники також — мої думки заплутались, я нічого не розумів. Я не пам’ятав граматики, я все забув! Потрібно було терміново все згадати, тому почав шукати де потренувати правопис. Але у всесвітній мережі безліч сайтів із переписаними правилами й нудними тестами, та не було дійсно ефективних вправ, щоб повправлятися в письмі.

Якщо вже нічого потрібного нема, то вирішив зробити щось подібне й потрібне мені самостійно. «Немає чобіт — ший постоли», — подумав я та і взявся за роботу. Для мене створити й наповнити завданнями сайт, придумати цікаві вправи — це привід згадати правила, ваше завдання — ці вправи виконати. «Навчай інших — і сам навчишся» простий і, одночасно, ефективний спосіб набратися розуму (тому не дуже лайте мене за помилки навіть у цій статті, я все ще сам вчусь). Отже, разом вчити і пригадувати правопис, і, як результат, підтримувати свою грамотність на гідному рівні куди веселіше. Разом до успіху, разом до перемоги! Така коротка історія появи сайту webpen.com.ua/.

webpen.com.ua

Сьогодні неабияк зростає значення освіченості і знань. Щоб мати міцні знання потрібно постійно тренуватися і практикуватись. Та в багатьох вправи, у яких «кетяги калини ховаються у плетиво багряно-золотого листя», наганяють тугу і відбивають бажання вчитися. Причини бувають різні, не варто зупинятися на них. На webpen.com.ua ви знайдете завдання з дещо іншими прикладами, більш близькими серцю гіка, чи просто «не гіка». Цікавитеся, що відбулося в далекому минулому чи ось нещодавно? Новини біології, географії, фізики, астрономії цікавлять вас і не наганяють нудьгу? А ще ви хочете прокачати граматику української мови? Якщо так — то ми знайшли один одного. Для вправ речення взяті з науково-популярної літератури, художньої літератури найрізноманітніших жанрів, різних джерел в інтернеті. Актуальність — головний критерій відбору наповнення при складанні завдань.
Навчальна картка webpen.com.ua
Навчальні завдання зібрані у блоки, тематика яких спочатку може вас збентежити. Ну яке відношення має антропологія до вивчення української мови?

Поки завдань не так багато, та робота над ними триває, тому з нетерпінням очікую конструктивної критики та побажань, не відходячи від основного задуму, я хочу зробити дійсно якісний ресурс. Яка ж ідеї лежать в основі сайту? «Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу, я пам’ятаю. Те, що я роблю, я розумію», — так колись давно сказав Конфуцій, я лише дотримуюсь його поради. Ще я не люблю тести: там потрібно більше вгадати потрібну відповідь, у них я часто роблю помилки через банальну неуважність чи неоднозначне формулювання, тому й у мене на сайті ви їх не знайдете. Головний акцент — практика. Виконаєте завдання завдяки міцним знанням чи маєте розвинене почуття мови, чи, може, через n-ну кількість безуспішних спроб? Байдуже — головне, щоб правильно, розуміння прийде згодом (в мене, до речі, це спрацьовує). Взагалі, я не вірю в талант, всьому можна навчитися, потрібна лише безперервність.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузка...

3 комментария

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Victor Kiriltsev

Краще б на англійську робити ставку. Англійську на даний момент знають менше людей, ніж українську

2

У кого есть на это время, пусть первый бросит в меня камень.

Автор3

В тому то й справа: "перекопуємо вручну город, бо до сусіда нема коли за трактором сходити".

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Modal box

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: