Наверх
Это запись из блога автора 0leh
Мнение редакции сайта Keddr.com может не совпадать с мнением данной публикации.
Читать правила написания блогов
12 комментариев 18/01/2017

Досвід користування Windows 10

Досвід користування Windows 10

Точніше кажучи — екосистемою Windows 10. Тому що мова також піде про його мобільну версію, яка на мій особистий погляд має право на життя тільки як частина всієї екосистеми Windows 10.

Почнемо з того, чому я обрав Windows 10, і яка моя модель використання. Я не є спеціалістом в ІТ галузі, професійним кібер-спортсменом чи фотографом, тому особливих вимог до надсучасного заліза чи софту в мене не було. В свій час я купив iPad, і вже через деякий час завів і iPhone, це справді якісні речі і я був в захваті від них, хоча там досить багато і емоційного аспекту і маркетингу. Але настав час купляти новий ноутбук і я почав придивлятися до MacBook Air, і в цей момент я подумав як і для чого я буду його використовувати. Серце говорило, що MacOS це буде справді якісно і стильно, але розум був прихильніший до Windows ноутбука. Звісно не останню роль відіграла ціна, не в смислі що MacBook дорожчий, а в смислі що за його ціну можна купити реально цікаву модель іншого виробника. Те чого мене навчила Apple, це те що екосистема це хороша річ, але залишатися в їхній це б була досить затратна штука. Я почав «гуглити» і дізнався про Windows 10, який в той момент був в стадії розробки, після чого вибір було зроблено.

Для себе я обрав модель Asus, свою роль зіграли 15,6 дюймів, великий гібридний накопичувач і дискретна відеокарта. На момент покупки останньою актуальною версією Windows була 8.1, тому, думаю дехто мене зрозуміє, я обрав Windows 7. Приблизно за місяць-два до виходу 10-тки я всетаки встановив Windows 8.1, щоб подивитись як і що, тому що він для мене був як заготовка до 10-тої версії. І ось свято, прилетіло оновлення до Windows 10, яке я зразу ж встановив. Навіть в порівнянні з 8.1 це було щось нове, гарніше і взагалі як свіже дихання. Хоча, якщо порівняти функціональнiсть його сьогоднішньої версії і тої, що я встановив зразу після релізу, то різниця справді є, і це добре, тому що він не стоїть на місці, вдосконалюється і отримує нові справді корисні функції.

На момент, коли вийшла Windows 10, мій iPhone почав старіти як і морально, так і фізично, настала черга купляти новий смартфон. Тут та сама історія, що і з MacBook, за ту ціну, що коштував Windows Phone, я міг купити значно цікавіший Android смартфон, але в цьому випадку переміг Microsoft. Само собою, що важливу роль зіграла екосистема. Так, на сьогоднішній день можна без проблем спарувати продукцію Microsoft, Google та Apple, але мені цього мало. Я не люблю забивати голову непотрібними речами, встановлювати непотрібні додатки, чи носитися з великою їх кількістю, які просто не потрібні, але і видалити їх не можливо (це я про Android), і взагалі після iOS рішення Microsoft мені здавалося симпатичнішим за Android. Однотонні ненав`язливі плитки, чорна тема, яка прекрасно дивиться на екрані ClearBlack, хороша синхронізація з моїм ноутбуком, і ще багато приємних дрібниць зробили свою справу.

Тепер що стосується користування такою зв`язкою. Мобільна версія Windows є досить «довгоіграющою» в плані підтримки, оновлення приходять і приходять, можливо як і в випадку з оновленнями для iOS, не всі функції з’являються, я про режим Continuum, але в основному все прилітає. На моєму iPhone був дуже зручний поштовий клієнт, але на ноутбуці я провіряв пошту через браузер. В Windows 10 в мене є прекрасний Outlook, який однаково як і виглядає, так і працює і на ноутбуці і на смартфоні. Є ще багато однаковий додатків, але окремої теми заслуговує Skype. Раніше в мене завжди була його десктопна версія, але зовсім інша річ Skype з магазину Microsoft, також однаковий для ПК і смартфона. Дуже корисною є функція використовувати Skype як програму для смс. Користування інтернет банкінгом, покупки в інтернеті, авторизація, чи просто смс переписка стає набагато зручніша. Також зручно відповідати зразу з банера сповіщення, що реалізовано також на обох платформах, просто не замінима річ для відповіді «OK». Так, Windows 10 ще не ідеальний і постійно знаходиться в розробці, в ньому досить пустий «Магазин», хоча як на мене, якщо додатка немає в магазині Microsoft, то це поганий додаток, просто спосіб заробітку, адже якщо чогось немає на телефоні, то майже точно що нема і на ПК, а настільний Windows ігнорувати як на мене не розумно. Тому як на мою особисту думку, екосистема Microsoft повинна існувати, а мобільна версія Windows, як мінімум, має право на життя, але щоб повністю відкрити її можливості, вона повинна працювати в зв`язці з настільною версією. Qualcomm показала цікаве відео, до якого якщо добавити майбутній реліз Surface Phone і можливості режиму Continuum може получитися досить хороший продукт і поштовх до розвитку Windows смартфонів. Будемо чекати і надіятися, що Microsoft не закине своє дітище.

Загрузка...

12 комментариев

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1

НЕВІРЮ!!!
На кеддрі ураїномовна стаття на ІТ тему.

Але не про це... стаття дійсно зображує не всім зрозумілі переваги наявності смартфона і ПК на базі ОС Windows, а саме Windows 10.

Єдиний ЖИРНИЙ мінус(смартфонів) - це мала кількість софту в магазині.

2
Олександр Педько

Согласен, софтины не так много как на "зелёных роботах" и "яблочных" девайсах, но это дело времени, Я так думаю, платформа только начала двигатся в правильном направлении, всё в переди...

3
Юрий Шпак

Я раньше подшучивал на фанатами Apple из-за их странной привязанности к яблочной экосистеме. Но после покупки первой Люмии - сам попался на крючок. Ребятам из Редмонда нужно отдать должное - все продуманно и гармонично. Меню смартфона гениально простое. Верх-вниз листаем рабочий стол, влево программы и управление. Что в ноуте, что в смарте все одинаково и удобно. Система не выжирает аккумулятор даже при активной болтовне через блютуз и сидении в инете, нет подтормаживаний и фризов. Все плавно.

После 10-ки андроид уже не идет как-то. Ну, то есть, совсем не идет...

4

Хоч і багатенько води в статті, мало конкретики, думки не доведені до кінця, але що до зручності роботи в екосистемі Windows 10 (смартфон ноутбук ПК) не можу не підтримати. Синхроніхація на висоті, щойно зроблене фото на смарфоні моментально потрапляє на ПК, та ж система із офісними програмами. Софт із магазину також має всесторонню синхронізацію запускається в рази швидше win32 аналогів (як приклад той же Viber чи Skype).
P.S.
Що до наповненості магазину. Свого часу набридла відсутність основних ігор та софту, користувався кілька місяців Андроідом, а потім АйОС, але як показала практика вже через 2-3 тижні я користувався тим же софтом що і на віндовсі, але зручність в той же момент була в рази гірша ніж у конкурентів ИМХО.

5

В статті прям розхвалили Вінду, але от для мене, по факту, після того, як я придбав Мак, зникла потреба відкривати ноут на вінді (ну хіба що в доту зіграти ;-) ), тяжко стало користуватися системою, в якої власні додатки (які йдуть у Вінді "з коробки", калькулятор, параметри) відкриваються по 20-40 секунд (ноут середній по потужності, але старший мак (в якого харатеристики слабіші) працює набагато швидше). Про дизайн, в загальному виглядає не погано, але мене завжди бісив дизайн "строки заголовку", він жахливий! Але це і всіх версіях Вінди так було...

Автор6

Я не говорю що Windows кращий за MacOS, але вона стала досить не поганою і конкурентноспроможною. Ну і є таке як наприклад робота, в мене на роботі десятки ПК, і вони всі на Вінді, і це б було не зручно і не рентабельно стільки маків, і от Win 10 приніс багато зручностей для роботи.

Автор7

Як і писав раніше користуюся Windows 10 з моменту його виходу, сумніваюся що є людина в якої на 2-3 роки більше досвіду, такого бути не може. А одинакові я мав на увазі наприклад "Погода", "Фільми й програми" і так далі які і функціонально і візуально одинакові як на ПК, так і Смартфоні, і там нема про що особливо писати а от Skype багато хто користувався, але Skype для Windows 10 не всі, тим більше не всім приходять смс на ПК.

8

Прошу прощения, но, что означает:
"Є ще багато однаковий додатків, але окремої теми заслуговує Skype."?
И, возможно, заголовок "Досвід користування" несколько амбициозен, скорее - зарисовка на тему...

9

Как и все подобные заметки НЕ О ЧЕМ. В двух словах что написали : "там мне дорого,хоть и все нормально, но и тут все хорошо, хоть и дешевле, думаю что мой выбор имеет право быть.

Автор10

Дякую за вашу конструктивну критику, як визнаного міжнародного експерта ІТ. Дякую за перший серл#вий коментар, це як свого роду посв'ята чи визнання, без таких коментаріїв не обходится жодна поважна стаття. Але взяти флагманське рішення любого виробника і зробити його огляд, ну таке, так всі роблять, і їх всі дивляться, тільки купляє мало хто. А коли вибираєш техніку чи тому подібне, хочестя і думка не про флагмани, а про як то кажуть"ширпотреб". Але ще раз дяку, напевно напишу ще одну статтю по якомусь конкретному продукту Microsoft, його синхронізацію, роботу на різних пристроях і т.д. Чекаю на коментарії.

11

Спасибо за эксперта )))) я не хотел никого обидеть просто написал что думаю. Как по мне "Досвід користування Windows 10" больше похоже на "муки выбора" при чем очень общие, чем на реальный опыт эксплуатации. А тема реально интересная у меня в последние время много людей перешли на винду.Так что жду следующую статью.

Автор12

Я хотів розказати про екосистему і що Windows смартфон не такий і поганий якщо не вимагати від нього яких-небудь надприродніх можливостей, багато сервісів на ньому є і для повсякденного використання чи роботи його вистачає. Але в мене вступ, скажімо так, довший за саму тему досвіду користування самою системою. Це моя перша стаття, такшо буває:) Можливо справді варто написати ще одну чи декілька статей в яких варто написати конкретно про певний софт і його взаємодію між собою на різних пристроях, але я ще не знаю про що конкретно писати.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Modal box

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: