Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроєкт №4355 «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» про цифрові паспорти. «За» проголосували 302 депутати. Таким чином, Україна стала першою державою у світі, що запустила цифрові паспорти та законодавчо прирівняла їх до звичайних документів. Про це наголосив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Міністерство цифрової трансформації запустило цифрові паспорти в мобільному застосунку «Дія» у квітні минулого року. Зараз ними можуть користуватися близько 20 млн українців — більше 5.5 млн з них мають ID-картку і ще 18 млн є власниками закордонних біометричних паспортів.

Цифрові паспорти буде можливо пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Наприклад, для отримання державних послуг у ЦНАПах, відправлень на пошті, підтвердження віку в супермаркетах, здійснення касових операцій у банках і т.д.

Нововведення має прискорити запровадження безпаперового режиму в Україні, коли державні органи не матимуть права вимагати паперові документи, якщо інформація вже є у реєстрах.

Нові норми наберуть чинності з 23 серпня цього року. На офіційному порталі Міністерства цифрової трансформації можно переглянути покрокову інструкцію щодо перевірки документів в «Дії».

Нагадаю, нещодавно в застосунку «Дія» почали тестувати можливість авторизації за допомогою NFC. Завантажити додаток можна у Google Play та App Store.

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

Please wait...
Комменты

8 комментариев

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1

За українську окреме СПАСИБІ)
От якби Keddr перейшов на неї повністю... ото було б круто.
Або ж хоча б Ляпота зі своїми подкастами)))
А так доводиться сумувати (((

2

От якби Keddr перейшов на неї повністю

І втратив би частину аудиторії.
Я проти українського нічого не маю, особливо в статтях про закони, але все - це вже сумно

3
Олекса

Одну частину може і втратив би, а іншу - навпаки зацікавив би.

Автор4
Евгений Коваленко

Будь-ласка :) Подивимось, як далі йтимуть справи.

5
виталий

за мову лайк!

6

А эти за языки... наш колхоз не победим...а можно на португальском мне так удобней, и аудиторию другую привлечь можно ... уважайте автора, вам нравится что парни делают и как? вам нравится контент? помимо обычного (нормального) отклика аудитории было бы не плохо задавать нормальные вопросы, простите но вы сука так задолбали, вечно не довольные, вечно исправляют... сделай лучше, или что ты сам можешь? а я тебе скажу... нихера ты не можешь...
P.S. Спасибо коллективу Кеддра за контент и редакторам которые пишут статьи . ПИС, ВАН ЛАВ...
Еще скажу, предлагаю банить за такую ерунду, чтоб эта конченная тема даже не подымалась... можете начать с меня будет справедливо.

7

Не пишите ерундой статьи.
Ещё не вступил. Ещё подпись президента, минюст и публикация в официальной прессе предстоят.

Автор8
Евгений Коваленко

В статье же есть уточнение, что в силу нормы вступят с 23 августа. За это время, думаю, они успеют произвести оставшиеся формальные процедуры.

Новый комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.