Що там за проблеми з Core i9? Процесори страждають від нестабільності, а Intel не знає, що робити, крім як сильно знижувати продуктивність

Можливо, ми з вами є свідками важливих процесів, які вплинуть на те, якими будуть майбутні процесори Intel.

Можливо, хтось із вас чув про те, що зараз відбувається, але я розповім вам історію цілком. Отже, якщо коротко, топові процесори Intel Core i9 страждають від проблем зі стабільністю роботи, і поки що єдине рішення — помітно обмежити їхню продуктивність.

Тепер більш розгорнуто. Почалося все кілька місяців тому. Користувачі почали масово скаржитися, що їх Core i9 13-го та 14-го покоління періодично глючать в іграх. В основному скаржилися на новітні проекти на Unreal Engine 5. Проблема досить масова, хоча не можна сказати, що постраждали загалом усі. Потім почало з’являтися все більше скарг і на аналогічну нестабільну поведінку в різних програмах під великим навантаженням. Зрозуміло, коли купуєш топовий CPU за 400-600 доларів, ти хочеш отримати від нього максимум, а тут отримуєш проблеми. А доступніші CPU при цьому від таких проблем не страждають.

У чому суть? Насправді поки що не знає навіть Intel. Точніше, не знає конкретного механізму, хоча загалом ситуація досить проста — сучасні Core i9 просто надто ненажерливі.

Intel не виставляє виробникам системних плат жорстких вимог до лімітів потужності та налаштувань різних технологій, пов’язаних із споживанням, напругою тощо. Це призводить до того, що умовно на всіх щонайменше топових системних платах Core i9 працюють на межі, тому що це дозволяє вичавити максимум. Через це такі CPU дуже гарячі і споживають дуже багато енергії, але дуже швидкі. І десь тут собака і зарита. Принаймні якщо знизити ліміти потужності, начебто все починає працювати нормально.

Але зменшити наскільки? І тут знову розбрід. Intel вже дала виробникам профіль Intel Baseline Profile, який вони додали через оновлення BIOS. Тільки ось там, певне, теж немає жорстких правил, тому реалізація залежить від виробників плат. І вже зараз зрозуміло, що там все дуже різне.

Дивіться, це порівняння роботи Core i9-14900K на платах Asus та Gigabyte після активації профілю Intel Baseline Profile.

Різниця колосальна. Якщо на Asus продуктивність Core i9 падає на 9%, то у Gigabyte це якісь божевільні 34%! Простіше кажучи, ви придбали Core i9, а отримали Core i7 або навіть Core i5. Так, споживання знизилося дуже сильно, а температури сильно впали. У Gigabyte так і взагалі тупо вдвічі. Але якою ціною? В іграх, до речі, падіння менше – близько 10%. Некритично, але теж неприємно, коли сплатив півтисячі доларів за процесор.

Intel вже опублікувала офіційну заяву, звинувачуючи виробників плат у тому, що вони повинні контролювати налаштування CPU, але не роблять це в гонитві за показниками. Тільки ось, по-перше, Intel при цьому визнає, що точну причину проблем вона ще не знайшла, а по-друге, це ж Intel створила такі процесори, які працюють на межі, щоб вичавити зайві 10-20% продуктивності.

Загалом поки залишається лише спостерігати за подіями, але вони важливіші, ніж може здатися. Такий галас та антипіар Intel явно не на руку, а це означає, що наступне покоління топових Core може бути не таким потужним, як хотіла б компанія. Їй доведеться сильніше обмежувати ліміти потужності, а це позначиться на продуктивності. Цілком імовірно, що ми побачимо вплив поточної ситуації на майбутні Arrow Lake-S, які вийдуть цієї осені. І не факт, що Intel вдасться щось вигадати, щоб новий Core i9 або Core Ultr 9 зміг конкурувати з майбутнім Ryzen 9 9950X.

Please wait...
Теги: , , , , , , , ,
0
0 Комментарий
guest

Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Наверх