Жоден іменитий виробник Android-смартфонів не омине увагою інтерфейс, на який користовач його товару буде дивитсь левову частку часу користування смартфоном. До того ж, про інновації в «залізі» і особливості корпусу на презентації продукту довго не поговориш, а про софтові фічі можна розповідати годинами.
Через це виробники завзято беруться до створення свого, унікального і найзручнішого лончеру для досягнення славнозвісного «WOW-ефекту» серед публіки. І це спрацьовує. Усі ці «pinch-to-zoom», «swype-to-unlock», «dance-to-call» справляють враження. В салоні продажів покупець лише кілька секунд крутить девайс в руках, але по 5 хвилин клацає по інтерфейсах.
Одним із таких виробніків, які приділяють увагу інтерфейсу, є OPPO зі своїм графічним інтерфейсом ColorOS. Про особливості цією прошивки і піде мова в цій рубриці.
Кілька слів про OPPO:
Смартфони OPPO – це свого роду iPhone в світі Android. Вони високотехнологічні, орієнтовані на конкретне коло юзерів і їм притаманна ідея “зручності для користувача”. Мені це імпонує і жодних нарікань на свій OPPO Find 7 не маю. На відміну від переважної більшості виробників, для OPPO на карті світу все ж таки існує Україна, і цього року вони взялися за українську локалізацію ColorOS. За це їм низький уклін.
Наразі в ColorOS 2.0 українська мова присутня в статусі beta, тому аби її ввімкнути потрібно здійснити кроки, описані в відео.
В поточній статті розкажу про жести на екрані.
В ColorOS жести інтегровані глобально, використовувати їх можна в будь-яких програмах і навіть коли телефон заблоковано. Поділити їх можна на 4 типи:
Жести на ввімкненому екрані
Ці жести працюватимуть в будь-яких програмах коли екран ввімкнено (тобто телефон не заблокований). ColorOS пропонує використовувати їх для таких дій:
Блокування екрану
Враховуючи розміри смартфонів OPPO тягнутися до клавіші вимкнення не завжди зручно. В результаті елегантним рішенням стало подвійне клацання на клавішу “Home”. Вона розташована під екраном, куди дотягнутися простіше простого.
Я використовую цей жест переважно коли телефон знаходиться на столі – це 5-6 годин щодня. Так зручніше, не потрібно совати його по столу намацуючи кнопку вимикання.
Зміна гучності
Провівши двома пальцями вниз в будь-якій програмі можна зменшити або збільшити гучність. Кнопки гучності клацаю рідко – тільки якщо одна лише одна рука вільна. Коли ж вільні обидві, а в руках смартфон і якраз драйвова пісняра -жест вверх – і буденність оточення зникає.
В мережі є відео як ввімкнути цей жест в налаштуваннях і анімація того, як він працює:
Запуск камери
OPPO пишаються камерами в своїх смартфонах, тому забезпечити швидкий доступ до фотографування для них було справою честі. Активувати камеру можна в будь-якому інтерфейсі звівши три пальці на дисплеї.
Я фотографую не часто, тому цей для мені не надто потрібен. Але я краще запам’ятаю простий жест, ніж коли знадобиться буду шукати камеру на серед ярликів на робочих столах.
Скріншот
Особисто мені рідко доводиться скріншотити те, що я бачу на екрані смартфону. Проте, якщо вже така потреба з’являється – то не завадить знати як це зробити швидко – провести трьома пальцями вниз і вгору.
Жести на вимкненому екрані
В OPPO вирішили, що вимкнений екран можна використовувати з не меншою користю, ніж ввімкнений. В результаті ми маємо можливість діставши телефон з кишені одразу запустити якусь функцію. Я юзаю:
Додатково можна назначити будь-які дії на величезну кількість жестів:
Мені подобається такий стиль взаємодії з смартфоном. Жести стають автоматичними, їх не помічаєш. Але рідко хто із зніайомих, хто вперше побачить керування жестами не перепитає: “А що за аплікуха, де завантажити?”.
Людям цікаво, мені теж спершу було виключно цікаво, але дуже швидко жести ввійшли в повсякденне користування.
До того ж, вищеописане – це лише частина жестів, які OPPO інтегрувала в свою ColorOS. Є ще безконтактні жести – коли не торкаючись дисплею перегортаєш екрани робочого столу (незамінно взимку, коли в рукавичках). Або коли показуєш фотографії компанії друзів, яка вже встигла випити пива і закусити чимось м’ясним – в результаті безконтактні жести дозволяють лишити екран не замацаним десятками пальців.
В наступній частині розповім про ці безконтактні жести.
Далі буде…
Попробуйте прочитать заголовок на русском языке :)
Что касается жестов , то в CyanogenMod (в моем случаи OnePlus One) уже были.Все те же нарисуйте круг или V.
Илья, так, але CyanogenMod ще треба вміти встановити. Погодьтесь, що розбиратись в тонкощах розблокування bootloader і як встановити кастомний рекавері буде не кожен.
Проте якщо вже раз розібрався – тоді жодних проблем :-)
Borys_Shcherbyna, Згоден з вами , тим паче CyanogenMod йде не на кожному телефоні.
Павел
xD
Если пользоваться этими жестами в личной жизни, можно довести девушку до оргазма, 100%