Після довгих операцій з інтерфейсом, переді мною постала найбільша проблема – пам’ять. Маючи в своєму розпорядженні неповних 6 Gb (решту забирає система), я почав шукати шляхи збільшення можливостей. Я зрозумів, що вихід потрібно знаходити у хмарному зберіганні (cloud storage), яке швидко набирає популярність. Все більше компаній створюють сервіси, спрямовані на додаткове або пряме зберігання даних користувачів. В сьогоднішній статті я розгляну продукти, якими постійно користуюсь і яким надаю перевагу.
Dropbox
Саме Dropbox можна вважати засновником цього напрямку. При реєстрації ви отримуєте 2 Gb, хоча надалі можна збільшити безкоштовно до 18 Gb, завдяки запрошенням, твітам. Окрім того, що Dropbox має своїх прихильників і репутацію, компанія також починає вводити екосистему, яка дозволить користувачам співпрацювати з сервісом легше.
Офіційний клієнт для Android має 3 основні вкладки:
Перша вкладка — це файлова система, яка дозволяє швидко виконувати дії з вашими даними (завантажувати, видаляти, відправляти, переміщувати, перейменувати). Друга вкладка — це усі ваші автозавантаженні фото, які подаються у вигляді сітки. Усі фотографії можна складати в альбоми для зручнішого пошуку. Третя вкладка — це список улюблених файлів, які, до речі, зберігаються на девайсі для швидкого оффлайн доступу.
Плюси:
Мінуси:
Box
Box — другий у моєму досвіді хмарний сервіс.Почав я його використовувати, бо натрапив на дуже привабливу акцію: компанія пропонувала 50 Gb безкоштовно. Тоді такого ще ніхто не робив, тому не приєднатися було б великою помилкою. Не одразу помітно, але напрямок Box ближчий до бізнес сфери, аніж простих користувачів. Правда, тут вже існує ціла тверда зв’язка з іншими програмами та сервісами (більшість пов’язані з документами).
Інтерфейс програми:
При запуску нас зустрічає головний екран, де розміщені теки і файли. Для легшої роботи в клієнті є 2 панелі: бокова і нижня. У боковій панелі можна перейти до файлової системи, переглянути останні дії, завантаженні для перегляду оффлайн файли і налаштування. OneCloud — це та сама екосистема із офісних програм.
Плюси:
Мінуси:
Mega
Відносно початківець, амбіційний проект Кіма Доткома. Даний сервіс є певним продовженням Megaupload, який із шумом закрили. Mega перебуває ще у стані бета-тестування. Хоча існує клієнт для Android і розробляється аналогічний для IOS.
Інтерфейс програми:
Загальний вигляд можна порівняти з Box. Також присутні бокова і нижня панель, хоча переважає червоний стиль. Для любителів безпеки передбачений пароль для входу, внаслідок чого ніхто, крім вас, не зможе переглянути ваші дані. Автозавантаження дозволяє синхронізувати фото, відео або фото і відео разом.
Плюси:
Мінуси:
Copy
Також нещодавно створений сервіс. Він одразу ж отримав багато прихильників за хороші початкові можливості: при реєстрації користувач отримує 15 Gb і 5 Gb за запрошення. Таким чином я зміг отримати 27 Gb. Довго зупинятися на ньому я не хочу, адже Copy залишає тільки хороші враження.
Інтерфейс програми:
Плюси:
Мінуси:
Google Drive, Google+
Я взяв ці два продукти від корпорації добра разом тому ,що вони доповнюють один одного. Соціальна мережа Google+, яка у нашій країні не є популярною, володіє великою кількістю переваг. Одна з яких — хороша робота з фотографіями. Склалося це внаслідок покупки Snapseed, функціонал якого вставили в соціальну мережу. Існує можливість покращення фото завдяки спеціальним алгоритмам. Також дозволяється редагувати фотографії у веб-інтерфейсі. Google Drive стає вашим офісним секретарем. В веб-інтерфейсі можна створювати таблиці, документи, презентації, графіки, малюнки. Переглядати все це дозволяє придбаний корпорацією QuickOffice.
Інтерфейс програми:
Головною особливістю є сканування документів (хорошою альтернативою є CamScanner).
Плюси:
Мінуси:
Flickr
Flickr вже протягом багатьох років дозволяє зберігати і обмінюватися фотографіями. Внаслідок нового шляху розвитку було вирішено дати кожному користувачу по 1 Tb. Порівнювати з іншими сервісами з цієї статті не варто, адже ця частина Yahoo призначена лише для фотолюбителів. Шкода, що офіційний клієнт не підтримує автозавантаження нових фотографій, тому я був змушений встановити FlickFolio.
Інтерфейс програми (FlickFolio):
Назвати цю програму красивою язик не повертається, але свою роль вона виконує добре. Присутня можливість запуску слайдшоу, але описати не можу (не тестував).
Плюси:
Мінуси:
•сірий вигляд,який немає нічого спільного з оригінальними кольорами Flickr
Інтерфейс офіційного додатку від Yahoo:
Плюси:
Мінуси:
Звичайно, ця стаття призначена для осіб, які не дуже близько знайомі з хмарним зберіганням даних. В Інтернеті можна знайти велику кількість інформації про різноманітні сервіси і програми. Проте їх всі потрібно тестувати і пробувати. Якщо Ви не хочете заморочуватися, то легше прочитати статтю і зробити для себе висновок. Зволікати не потрібно, адже за цією технологією — майбутнє.
да чувак, щось ти провтикав Яндекс.Диск тим більше, що ним теж багато хто користується, можна спокійно розширити там простір до 50 гігабайтів, і жити собі щасливо)
Пользуюсь Облако@mail.ru
Дают 100 Гб.
Есть оф. клиенты для Windows, Android, iOS.
я считаю это лучший вариант на сегодня.
на Мак ос є клієнт?
Ни одним облочным сервисом не пользуюсь. Жалко на них батареи и инета , да и скорость должна быть приличная чтобы видео с 30 мб/сек битрейтом посмотреть.
давно хотел такую статью увидеть! отличная
я бы ещё доюавил SkyDrive, Яндекс Диск
сам пользуюсь Google Drive, DropBox, SkyDrive, Яндекс Диск, Flickr, Sound Cloud и пока что хватает
З недавнього часу перейшов повністю на Mega, замінив ним dropbox. Переваги: безпека і шифрування данних, відразу 50gb без обмежень. Повністю задоволений.
на Мега нет полноценного клиента под комп, а так объем подкупает
Клієнти вже є…шукайте в мережі. Для windows це MEGASync, для android є клієнт MEGA на google play
Нравится MEGA. В нем сошлись три важных для меня момента.
1. 50 гиг сразу. Без ограничанения размера файла.
2. Хорошая скорость.
3. Автоаплоад фоток и видео с камеры.
а почему так плохо работает клиент под винду? давно присматриваюсь к сервису, хочу найти более емкую замену Дропбоксу
Є також SkyDrive, який в віндовс 8, 8.1 інтегрований. Але головним мінусом в Україні для цих “хмар” є те, що в нас 2G мобільний інтернет і через мобільник не комфортно користуватись, приходиться шукати Wi-Fi.
Клауд выкористовую лише для шарингу данних, це дийсно “корисно”, хоча и тут е свой препони, збиригати щось “в хмарах” можно але якщо не мае интернет то не мае и “хмар”… Це головна проблема…
Я как-то тоже искал идеальное облако для себя. Друпбоксы с боксами оказались малофункциональными. Драйв – это вообще надстройка над облачным офисом.
Я нашёл для себя SugarSync. Про плюсы писал тут: http://graff25.blogspot.com/2013/08/SugarSync.html
(Это, кстати и для тех, кто жаждал там прочитать что я пишу)
А по поводу фото – уже много лет выбор в пользу безразмерного и с серваками не через океан – яндекса.