Днями вийшов процесор Ryzen 7 9800X3D, який став найпотужнішим ігровим CPU на ринку. Так, він не те щоб сильно випереджає Ryzen 7 7800X3D в середньому, але все ж випереджає, і часом все-таки досить помітно. На цьому тлі в Intel запитали, коли від неї чекати таких процесорів, і… поки не чекайте.
Intel заявила, що такі процесори, тобто з великим додатковим об’ємом кешу, компромісні, а сегмент геймерських CPU для компанії занадто малий, тому нецікавий. Але загалом Intel уже наступного року випустить процесори, де буде окрема плитка з кешем – майже як у AMD. Тільки це будуть серверні CPU, а не споживчі. На споживчі у компанії зараз немає навіть планів. Загалом, ігровий ринок залишається за AMD і, мабуть, надовго.
А тепер давайте подумаємо, чи правильно чинить Intel. Пункт перший. Intel тримає левову частку ринку CPU у всіх сегментах: 70-75%. Щоправда, AMD її активно від’їдає всі останні роки, але розрив все-таки дуже великий. Тобто компанія може дозволити собі забити на ігровий ринок, який дійсно не найбільший.
Пункт другий. В основному Intel має таку частку завдяки корпоративним продажам. На ринку DIY статистики дуже мало, але там, де вона є, майже завжди домінують Ryzen. І, з огляду на поточне дуже проблемне становище Intel, їй би про це зайвий раз задуматися не завадило.
Пункт третій. Лідерство AMD на ігровому ринку – це не тільки про частку ринку. Це ще й про маркетинг. Про статус. Що активніше у всіх новинах сурмлять, що черговий Ryzen розгромив усі Intel Core в іграх, то більше людей чують про Ryzen і сприймають їх, як щось круте. А з огляду на просто огидну ігрову продуктивність нових Core Ultra 200, конкретно в цьому поколінні це взагалі найсильніший удар по Intel. Яка, повторюся, і так у поганому стані.
Як би там не було, Intel своє рішення прийняла, тож, якщо вам потрібен найшвидший ігровий процесор, поки що це тільки AMD.