Глобальні постачання смартфонів у другому кварталі 2026 року скоротилися на 4% порівняно з аналогічним періодом минулого року – і головна причина тут не попит, а тривала криза пам’яті, яка здорожчує компоненти й тягне ціни на пристрої вгору. Попри це, Samsung і Apple не лише втримали позиції, а й наростили частки ринку. Про це повідомляє GSMArena.
За даними дослідницької компанії Omdia, Samsung збільшив свою частку з 20% до 22%, Apple – з 16% до 20%. Натомість китайські виробники здали позиції: Xiaomi впав з 15% до 11%, Oppo – з 12% до 10%, vivo – з 9% до 8%.
Samsung залишається лідером ринку, і цього разу корейці виграли передусім у бюджетному сегменті – поки китайські конкуренти скорочували лінійки й підвищували ціни, Samsung зберігав пропозицію. Apple провів найкращий другий квартал в історії компанії: серія iPhone 17 продалась добре, а збереження цін без підвищення стало додатковою перевагою на тлі загальної інфляції ринку.
Де падіння найвідчутніше
Найбільше постраждав сегмент до $400. Руnar Б’єрховде, провідний аналітик Omdia, пояснює: саме тут «найжорсткіші обмеження постачань, найтонші маржі й найвища чутливість до ціни». Пам’ять і накопичувачі вже становлять понад 60% собівартості бюджетних пристроїв і понад 30% – у флагманському сегменті. Здешевлення пам’яті аналітики очікують не раніше другої половини наступного року, і навіть тоді ціни навряд чи повернуться до рівнів, що були до 2025 року.
Що буде далі
Omdia прогнозує, що найгостріше падіння продажів припаде на третій і четвертий квартали. Виробники дедалі більше зміщуються у вищі цінові сегменти, тож покупці з обмеженим бюджетом матимуть менше доступних варіантів. Частина з них відкладатиме покупку, частина погоджуватиметься на слабші характеристики, частина звертатиметься до розстрочки або ринку відновлених пристроїв.