Дональд Трамп заявив, що США введуть «суттєвий» тариф проти Євросоюзу у відповідь на штрафи проти Apple, Google, Meta та Amazon. У своєму дописі в Truth Social президент назвав дії ЄС «незаконними й неетичними» та пообіцяв, що всі накладені санкції будуть «повністю скасовані». Про це повідомляє 9to5Mac.
Приводом для нової хвилі риторики стало рішення ЄС оштрафувати Google на €890 млн за порушення Закону про цифрові ринки (Digital Markets Act) – зокрема, за просування власних сервісів. Трамп згадав цей штраф у контексті попередніх: Apple – $15 млрд, Meta – $3 млрд, Amazon – $2,5 млрд.
У своєму дописі президент анонсував запуск «розслідування за Секцією 301» стосовно практики, яку він охарактеризував як «пограбування американських компаній», і прямо написав: «Сполучені Штати Америки – це не “СКАРБНИЧКА” для Європи».
Варто уточнити деталі щодо суми, яку Трамп приписав Apple. Штраф у $15 млрд насправді стосується тривалої податкової суперечки: у 2024 році Суд справедливості ЄС зобов’язав Ірландію стягнути з Apple €13 млрд несплачених податків – це не класичний штраф на користь ЄС, а повернення коштів до ірландського бюджету. Окремо, у квітні 2025 року, Apple отримала штраф у €570 млн саме за порушення Digital Markets Act.
Це вже не перша подібна погроза з боку адміністрації Трампа. Раніше Білий дім охарактеризував штрафи ЄС проти Apple і Meta 2025 року як «економічне вимагання» і попереджав, що країни, які переслідують американський бізнес, ризикують наразитися на торговельні санкції.