Чим пропозиції великих хмарних провайдерів на кшталт AWS, MS Azure і Google Cloud відрізняються від послуг інших провайдерів IT-інфраструктури? У цій статті німецький провайдер SIM-Networks розгляне такі відмінності на конкретних прикладах.
Короткий підсумок пропозицій найбільших провайдерів – універсальність. Хмарні платформи AWS, Azure і Google Cloud орієнтовані на масові продажі незалежно від розміру і специфіки роботи клієнта. Компанія платить за набір ресурсів та мікросервісів – їх найпростіше уявити як конструктор, з якого будь-який бізнес може зібрати собі IT-інфраструктуру для сайту, бази даних, ERP-системи та будь-яких інших інструментів.
Такий підхід до бізнесу дозволяє «великій трійці» надавати послуги якомога більшій кількості користувачів з мінімальним залученням власних спеціалістів до кожного окремого проекту. Максимальний рівень взаємодії, на який ви можете розраховувати з такими провайдерами – відповідь від служби техпідтримки. В інтернеті є достатньо загальної інформації щодо цих хмарних сервісів, однак у стратегічних питаннях, які актуальні саме для вашого бізнесу, ви можете покладатись лише на експертизу своїх штатних працівників.
Зрозуміло, що співробітники AWS не підкажуть, яка конфігурація IT-інфраструктури буде вигіднішою для вашого проекту, чи не витрачаєте ви забагато на мікросервіси, і не допоможуть розробити стратегію масштабування в довгостроковій перспективі. Ви платите за доступ до «конструктора» і базову підтримку на випадок, якщо щось зламається – з усіма іншими питаннями ви лишаєтесь сам на сам.
Сервісна модель «великої трійки» зумовлена масштабами цих компаній – витрачати час і ресурси на окремих клієнтів, якщо мова не про інші міжнародні корпорації, було б нераціонально. Однак пропозиції на ринку IT-інфраструктури не обмежуються доступом до ресурсів чи простою орендою сервера, якщо мова про лоу-кост. Провайдери, які орієнтовані на побудову довгострокових стосунків з клієнтами, пропонують консультативний супровід з першого контакту і протягом усього часу співпраці. Ми, SIM-Networks, обрали саме таку модель.
Ми вже розглянули принцип роботи з IT-інфраструктурою як з «конструктором» – наведемо приклад альтернативного підходу з реального досвіду SIM-Networks.
Представники компанії у сфері юридичного консалтингу та сервісної підтримки звернулись до наших експертів. Цей бізнес часто стикався з відмовами обладнання у серверах іншого провайдера, а потужностей часто не вистачало для обробки великих масивів даних. Постачальник не зміг вирішити ці проблеми, тому клієнт вирішив шукати альтернативи.
Базова вимога компанії – забезпечити максимальну відмовостійкість для бізнесу за допомогою серверного кластера. При цьому клієнту була потрібна допомога з розрахунком оптимальної конфігурації виділених серверів. Такі проекти потребують залучення з боку провайдера – щоб створити пропозицію, потрібно оцінити реальні навантаження, з якими працює бізнес клієнта, і врахувати обмеження бюджету.
Інженери SIM-Networks створили проект кластера за результатами спілкування з клієнтом та оцінки вимог його IT-інструментів. Коли проект задовільнив вимоги компанії до відмовостійкості, пропускної здатності мережі та відмовостійкості, наші інженери приступили до побудови кластера і розгорнули його за 5 днів.
Відкритість до комунікації з кожним клієнтом – основна відмінність між найбільшим міжнародними провайдерами та SIM-Networks. Якби наш клієнт обрав «велику трійку», прорахунок оптимального рішення відбувся б методом проб і помилок – а це відбирає у бізнесу кошти та час.
Звертайтесь, якщо вас зацікавила оренда виділених серверів SIM-Networks – разом із обчислювальними потужностями ви отримаєте можливість завжди звернутись по допомогу експертів, які враховують ваші потреби, а не просто продають «залізо».