Google Pixel 9 Pro XL – вони хотіли як краще…

Кожного року я купую новий Pixel, кожного року я сподіваюсь, що стало добре, що це нормальний смартфон, конкурент іншим флагманам. І кожного року я обламуюсь. Цього року я спробував знову, цей текст про це :)

Інколи мене питають, чи правильніше навіть – дорікають мені, чому я погано відношусь до пікселів. Інколи це супроводжується звинуваченнями в тому, що мені хтось заніс, наприклад, Самсунг. Чи що айфоновод не може справедливо розповісти про священий флагман від Гугл. То ж, я більше місяця до купівлі пікселя користувався Fold6, як основним смартфоном. Я дуже добре знаю андроід, я за рік користуюсь андроідами більше, ніж одним своїм айфоном. І повірте тут я ділюсь своїми враженнями від того, чи став піксель справжнім відтворенням ідеального андроіда.

Дизайн

У нових пікселів дизайн суттєво змінився. Всі три моноблоки (Pixel 9, 9 Pro та 9 Pro XL) мають спільні риси: модуль камери тепер винесений окремим “стадіончиком”, грані плаські. Дуже радує, що камери так і залишились горизонтально розташованими і при використання смартфона на столі, він не шатається, як iPhone чи Samsung, де камери зміщені до одного боку. Скоріш за все, саме через вертикальне розташування, плавного перемикання між модулями при зйомці відео немає, тут самі вирішуйте, що вам важливіше: комфортна робота на столі, чи безшовне перемикання модулів камер.

До речі, фірмовий силіконовий кейс дуже якісний і приємний. І зроблений прямо гарно: металеве лого позаду, металеві клавіші збоку, дуже якісно підігнано все.

В цьому поколінні зʼівився новий розмір смартфона. Pixel 9 – як і раніше відносно маленький смартфон, діагональ дисплея 6,3″, але Pixel 9 Pro тепер теж маленький, він має такий самий дисплей, як і Pixel 9. А великий тепе Pixel 9 Pro XL, як у мене. У нього дисплей 6,8″.

Корпуси мені подобаються на всіх смартфонах, єдине, що б я замінив – поліровані алюмінієві грані. У “прошек” задня кришка матова, а рамка глянцева, а у Pixel 9 навпаки, скло глянцеве, а рамка матова. Я б обрав повністю матовий смартфон, окрім дисплея.

Судячи по тестування на стійкість до пошкоджень, Пікселі стали міцнішими. Корпуси мають захист від вологи і пилу по стандарту IP68, клавіші керування, як завжли, розташовані “по-пікселівськи”, а слот для СІМ-картки тільки один. Треба більше – доведеться використовувати eSIM. Для мене це мінус, адже у більшості смартфонів на Android є два фізичні слоти для СІМ-карток. І я після тестування переставив картки в свій S24 Ultra саме з цих причин, мені зараз потрібні дві сімки в смартфоні.

Дисплей

Але не тільки через СІМ-картки я повернувся на S24 Ultra, який тепер мій основний смартфон. Зараз вдень сонця дуже багато і після S24 Ultra я навіть айфоном особливо користуватись не хочу, бо на екрані нічого не видно. Але в цілому, дисплей в Pixel 9 Pro XL дуже крутий: LTPO OLED, яскравість до 3000 ніт в піку, в HDR до 2000 ніт. В XL версії 6,8», до 120 герц, кажуть є шим, я не бачу. Роздільна здатність 1344 x 2992 точок.

Біометрія

Під дисплеєм розташований сканер відбитків, він тепер ультразвуковий, причому у всій лінійці, окрім 9 Pro Fold. І працює він відмінно, розблокування майже 100%-ве. Але є маленька дрібничка – якщо вимкнути функцію пробудження дисплею по підняттю смартфона, не можна просто прикласти палець до заблокованого екрану і розблокувати. Треба спочатку активувати дисплей і потім підносити палець до сканеру. На Samsung, якщо ти вже памʼятаєш, де сканер, достатньо просто прикласти палець навіть до твимкненого екрану.

Але тут є великий плюс – за допомогою фронтальної камери і алгоритмів, які запобігають можливості хибного розблокування, Pixel досі єдиниі смартфони на Android, які можуть авторизувати вас в банківських застосунках за допомогою фронтальної камери.

Камери

Основні камери в Pixel 9 Pro та 9 Pro XL не змінились:

Ширококутна: 50 МП, f/1.7, ЕФВ 25мм, 1/1.31″
Телефото 5х: 48 МП, f/2.8, ЕФВ 113мм, 1/2.55″
Ультраширококутна: 48 МП, f/1.7, кут огляду 123˚

То ж, якщо різниця з попереднім поколінням і є, то тільки за рахунок нових алгоритмів обробки. Фізично змінилась тільки фронталка, вона стала 42 МП і з автофокусом і тепер вона ширше – 123 градуси. Це класні зміни.

Багато хто любить піксель за камеру. І фотоможливості у пікселя дійсно не погані, по відео раніше були проблемки. В цілому, фотографує смартфон гарно на всі модулі, але інколи фотогпрафії мені виглядають переобробленими. Люди це люблять, як я розумію, хоча для творчості це явно не найкращий варіант.

Приклади фото

А головне – відео стало писатись явно краще. Якщо раніше, на Pixel 8 Pro, були великі проблеми з надшириком, то зараз цього немає. Навіть в сутінках надширик пише відео добре. Я зняв для себе рілз з готовкою їжі і в цілому був задоволений, піксель тепер можна розглядати не тільки, як фотофлагман. Приклади в відеоогляді.

Але, завжди є оці але… По замовченню фотографії робляться в 12 МП, 50 тільки в pro-режимі і там швидкість навіть в JPEG сильно падає. Сильно – це коли з 20 натискань на клавішу затвору зробляться 2-3 кадри. Це дивно, адже на iPhone вже рік як по замовченню фотографії робляться в 24 МП.

Перемикання модулів камер під час зйомки відео дуже дьоргане. Плавності немає зовсім.

Також під час зйомки відео на 5х модуль при легкій проводці камера часто дьоргається, по ходу, так працює стаб.

Додали зйомку в 8к, але відео з розмитим фоном досі пишеться тільки в 1080p. А це набагато більш використовуємий режим, як на мене.

Неможливо зберігти вибраний режим камери для запуску по замовченню. Наприклад, щоб одразу включалась відеозйомка. Треба постійно перемикати.

Ну і окремо згадаю про режим Video Boost, про нього трохи далі, в розділі про AI.

Так що за камеру в цілому ставлю вподобайку, але дрібні нюанси все ще є.

Продуктивність

І от тут запахло смаженим… Саме нестачу продуктивності Гугл щорічно компенсує купую ШІ. Але у мене запитання. Ну ладно, Tensor – це якийсь фетіш, хочуть – нехай. Хоча флагман кінця 24 року, який не дотягує до iPhone 12 за продуктивністю – ну то таке. Але памʼять то могли поставити сучасну? Особливо враховуючи, що смартфон повинен підтримуватись 7 років… Так, за тестами, тут стандарт накопичувача UFS 3.1.

Оператоивної памʼяті стало більше – 16 ГБ. Скоріш за все для тривалої підтримки і роботи ШІ.

А процесор… Хтось скаже, що в ігри не грає. Для іншого Tensor G4 повинно вистачати. Але візьмемо камеру, наприклад. Зараз камери фотографують в 12 МП, можна і в 50 МП, але дуже повільно. В цей час, iPhone 15 Pro вже рік фоткає в 24 МП по замовченню, а за витоками, нові iPhone 16 Pro будуть фоткати по замовченню в 48 МП. І щоб швидкість була гарною зі всіма алгоритмами – потрібен швидкий проц. Не розмови про “айяї” всякі.

Але все набагато сумніше. Наприклад, а важких задачах новий Pixel 9 Pro з Tensor G4 показує результати гірше не тільки за конкурентів, а і навіть за Pixel 7 Pro, у якого чіп Tensor G2! Наприклад, в Genshin Inpact середня частота кадрів в новинці менша на 15% за дворічну модель. Чому так? Можливо, через перегрів?

Так, Google на презентації показали пластину, яка повинна зробити смартфон холоднішим. А я покажу вас оці результати стрес-тесту:

Перший – це в прохолодному приміщенні, другий – на вулиці в сонячний день. Таких поганих результатів я не бачив буквально ніколи. Смартфон навіть в прохолодному приміщенні втрачає до двох третин потужності за перші 3-4 хвилини тесту. Звісно, на сонці і інші смартфони будуть показувати заниження продуктивності, але тут воно безпрецедентне – до 26% від початкової за 3 хвилини. S24 Ultra показує себе набагато краще.

Пікселеводи скажуть, що то все свістєлки, ніхто в житті тести не гоняє і в ігри не грає. Але на ютюбі вже є купа тестів, які показують, що навіть в повсякденному використанні: запуск застосунків, операції в них, навіть анімації, програють конкурентам. То ж, у мене немає жодного пояснення, чому Google не бʼє тривогу і не міняє Tensor з року в рок. А тут ще треба буде тягнути це протягом 7 років. То давайте подивимось, чим Google компенсує це?

AI та ПЗ

За останні роки я зрозумів, що відполірований софт на пікселі – такий самий міф, як і ідеальна стабільна iOS. Нічого ідеального немає в світі. Але в цілому софт на пікселі гарний, просто деякі речі мене дивують. Сьогодні Pixel навряд можна назвати єдиним смартфоном, на якому у вас постійно буде свіжа ОС, бо і інші оновлюються доволі швидко. А кількість фіч – то зовсім інша історія, не завжди Pixel буде кращим. От, наприклад, лончер в пікселі може і красивий на перший погляд, але я досі не можу налаштувати смартфон нормально під себе з коробки. Візьмемо красиві віджети в Android. От чому не зробити все так, щоб хоча б стандартні можна було розмістити без костилів красиво поруч один з одним? Ні, як не крути, вони різних розмірів і форм.

Чи строка пошука, яка перманентно закріплена внизу на дисплеї. Комусь вона потрібна – ок, але кому ні – як її видалити? Ніяк. Як видалити віджет дати зверху зліва? Ніяк. Як поруч з ним розташувати ще іконки чи віджет? Ніяк. Як в один свайп перейти до налаштувань чи регулювання яскравості дисплея? Ніяк. Але з AI все точно повинно бути краще.

Pixel Studio

Це новий застосунок, в якому можна дати опис і отирмати картинку згідно нього. Працює офігенно, але тільки англійською. Причому база явно не береться зі смартфону, бо по запиту зробити Jimny він робить якісь дива. Так, шкода, що тільки англійською, але є ще один нюанс – на другий день використання смартфона, він у мене зник. Просто зник. Був і немає. І все, немає ексклюзивної фічі. Але це реально цікава штука, якщо не зникає.

Приклади, зроблені в Pixel Studio:

Gemini Advanced з Gemini Live. Ще одна фішка саме Pixel 9 Pro – рік безкоштовного Gemini Advanced. Але, на жаль, мені піксель показав середній палець, воно не працює. З будь-якого регіону, акаунту… Просто не дає і все. Причому не просто рік в подарунок не дає, не дає навіть підключити платну версію. При цьому, з Samsung з того самого акаунту – легко. Звісно, року безкоштовного немає, як і Gemini Live. Мінус ще ексклюзивні фішки.

Застосунок погоди. Тут додали фішек в інтерфейс, наче повинен давати AI-підказки. Але, навевно гугл для мене блокує всі ці функції, бо у мене це просто погода.

Pixel Screenshots. Чогось всі пруться від цього застосунку, тут збираються всі скріншоти і аналізуються. Але, можливо, я чогось не розумію, вони і на інших смартфонах збираються і пошук працює по всім фото…

Add me в камері. Цей режим дозволяє сфотографуватись з кимось, чи самому з собою, якщо нема іншої людини, щоб вас сфоткать. Фоткаєш одну людину, потім вона тебе. Працює більш-менш по результату, але сам алгоритм в інтерфейсі не інтуітивний.

Video Boost

А от це хіт! Знаю, що я не розібрався, 100%, але як не крути, воно смішно! Коли знімаєш відео без увімкненої функції відео буст, воно гарне. Нормальне. Вмикаєш і відео після зйомки обробляється. Вихідний файл при цьому прямо якийсь обісцяно поганий. Обробляється на серверах, довго, 20-секундне відео десь 40 хвилин. І вуаля, ви отримуєте те саме, що без увімкненого відео буста ) Здається, що хтось когось намахує…

Заміна чогось на фото за описом. Працює тільки англійською, в цілому не погано. Я б навіть сказав, що ця фішка мене затягнула, можна змінити небо, можна міняти обʼєкти на фото, і результат, скажемо, складно відрізнити від оригіналу іноді. Хоча і не завжди спрацюовує, а з людьми не працює зовсім. Сподіваюсь, ця функціональність не зникне, як піксель студія.

Але закінчу цей пункт на позитиві. Підтримка протягом 7 років – це круто. Коли смартфон подешевшає, як середньобюджетник він буде цікавим. Нагадаю, минулого року для Pixel 8 Pro було обіцяно 5 років глобальних оновлень і 7 років безпекових.

Автономність

Але є величезний плюс – автономність. Без перебільшень, в моєму використанні це найавтономніший смартфон за роки. Я навіть не згадаю, коли було так добре. Батарейки стала більше всього на 10 мАг 5060 мАг, але смартфон реально живе два дні.

Швидкість зарядки по дроту зросла з 30 до 37 ват, по бездроту – до 23 ват. З 10% до 100% смартфон у мене зарядився за 1 годину 40 хвилин.

Висновки

В цілому, я не можу сказати, що смартфон залишив погані враження після себе. Його приємно брати в руки, він надійний, але… Завжди це але.

Змінився дизайн, але це справа смаку. Залізо не сильно, камери ті самі, батарейка та сама. Функції штучного інтелекту – це прикольно, але деякі працюють тільки з англ. мовою, деякі не працюють з незрозумілих причин.

При цьому, Pixel 9 pro XL коштує майже стільки ж, скільки і S24 Ultra від Samsung. А в Україні навіть набагато дорожче. І от тут вибір ну прямо зовсім очевидний, як на мене.

Відеоогляд Pixel 9 Pro XL

Please wait...
Теги: , , , , , , , , , , ,
0
0 Комментарий
guest

Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Наверх