Впевнений, ви знаєте людей, які не те, щоб погано відносяться до техніки, не те, щоб були рукодупами у всьому… Просто саме у них, чомусь, скло на смартфоні завжди бʼється, батарейка не тримає і дві години, а при завʼязувані шнурків телефон випадає на підлогу з кишені в сорочці.
Намалював портрет типового баті? Ні, не можна так про всіх одразу. Мій, наприклад, жодного смартфону не розбив за весь час, зараз користується A54 від самсунг і задоволений. Але такі люди є.
Звісно, можна радити їм шукати брутальні кейси, якщо для їх моделі знайдеться. А можна подивитись в сторону захищених смартфонів! І ні, мова не про китайських монстроподібних збочинців, у Самсунг є окрема лінійка захищених продуктів. То ж, сьогодні розповім про смартфон Samsung Galaxy XCover 7 та планшет Galaxy tab Actiove 5 5G.
Почну з ціни, від цього варто відштовхуватись. Смартфон не коштує всіх грошей світу, офіційна ціна в Україні – 14000 грн. Це 320 євро, тобто, прямо зовсім не багато. Але за ці гроші є багато інших смартфонів, то ж, тут головне дивитись на XCover в розрізі саме захищеного пристрою.
Якби цей смартфон був без фішек і головної з них – захищеність по стандарту MIL-STD-810H, я б не звернув на нього увагу. Тому я сконцентруюсь саме на тому, що робить його доволі унікальним і цікавим.
Цей смартфон вже не схожий на десятки інших, тому що має міцний корпус. Тут немає скла позаду, чи алюмінію по сторонам. Це міцний пластик, захищений на гранях. Це дисплей, який трохи утоплений в рамку, щоб при падінні не контактувати з поверхнею, на яку падає. Це зʼємна пластикова кришка похаду, яка не розібʼється. Це захист по військовому стандарту від падінь, пилу і води. І при цьому, все це прямо з коробки, без додаткових аксесуарів. Звісно, для звичайного смартфона можна докупити кейс, але такий, який зробить його і водонепроникним, і ударостійким, буде величезним і з додатковим пластиковим екраном, що зменшить зручність використання.
Так, XCover7 теж не назвеш компактним, тут і рамки великі, і товщина не мінімальна – 10,2мм, і вага 240 грамім. Але при цьому, якщо на смартфон з діагоналлю дисплея 6,6» натягти кейс, який буде виконувати всі ці захисні функції, мені важко уявити, яка це буде цеглина. Точніше не складно, я бачив китайські захисні смартфони. То треба бути великим дядєю, щоб таке носити. А тут в цілому нормальний смартфон. Да і вага не сказати, що дуже велика. Всього на 10 грамів більше ніж в S24 Ultra, при цьому без кейсу.
Це додаткова клавіша на лівій грані, яка має більший розмір, ніж інші і відчутну фактуру. Також клавіша має помаранчеве окантування, як і навколо камери. Це виглядає цікаво, мені подобається. На неї можна повісити дві дії: по одиночному натисканню і по утриманню. Також можна налаштувати, чи буде вона працювати в замкненому стані. Наприклад, одиночне затискання вмикає ліхтар, довге – ChatGPT, якщо встановити. Я так і зробив, зручно. В камері ця клавіша відповідає за зйомку. Це крута штука, коли ти ввечері в кемпінгу, можна дуже швидко отримати доступ до ліхтаря, чи можна задати на клавішу навігацію і навіть з заблокованого стану дивитись маршрут дуже швидкою. Це навіть не вигаданий сценарій, реально зручно. Єдине – треба активувати дисплей, з вимкненого не запуститься. Це і добре, щоб не натискалось випадково в кишені.
До того ж, можна налаштувати окремі дії і на клавішу блокування, по замовченню подвійне натискання вмикає камеру, але можна повісти і інший застосунок. То ж, в моєму використання, найкраще, щоб подвійне натискання на клавішу блокування вмикало камеру, щоб навіть на ходу можна було зловити момент, а XCover клавіша вмикає навігацію для велосипеда в застосунку Komoot і ChatGPT по довгому натисканню.
Одна з основних фішек XCover7 – зʼємний акумулятор. З однієї сторони, ємність трохи менша, ніж могла б бути, якби він був незʼємним, з іншої, можна докупити пару додаткових і дуже швидко міняти батарейку і залишатись на звʼязку. Такі батарейки мають більший захист, бо можуть трансопртуватись окремо. Тому, сам по собі акумулятор знаходиться в безпечному кейсі, щоб запобігти випадковому пошкодженню батареї. Ємність акумулятора – 4050 мАг, але, так як смартфон в цілому не для ігор, то вистачає її на день стабільно. Дивно, але у мене смартфон навіть довше живе. Звісно, в подорожі, де потрібна навігація і не рідко вмикається камера, батарейка буде розряджатись швидше – саме тому її можна замінити. І це прямо приємно, я вже і забув, як це було зручно колись. До речі, останній цивільний смартфон Samsung, який був з можливістю швидко замінити батарейку і при цьому з вологозахистом – це був S5. А далі тільки XCoverи.
Єдине, зараз додаткові акумулятори треба заряджати в самому смартфоні, наприклад, ввечері, чи ще вдома. На сайті самсунг вказано, що повинен продаватись додатково ще і POGO Dock для зарядки батарей, але я не знайшов його, тільки для планшетів.
Звісно, купувати такий смартфон для повсякденного використання, якщо ти не вкрай рукодуп, навряд потрібно. Він захищений, створений для більш агресианого використання в складних умовах. Це можуть бути професії, які передачають носіння каски, наприклал. От як у мене, я ж в касці зараз, просто аеродинамічній. Це смартфон для тих, кому потрбіен звʼязок, коли телефон може впасти, на нього щось висипеться, виллється і так далі. І, звісно, він повинен працювати, навіть якщо ви в захисних рукави чках. До речі, на велосипеді інколи такі потрібні навіть влітку, бо захищають від сонця чи під час підіння. Тому, можливість працбвати в рукавичках – це плюс, і це одна з фішек XCove7.
Тепер про все інше.
Екран в смартфоні 6,6», PLS LCD, з яскравістю 600 ніт, частота розгортки 60 герц. Роздільна здатність цілком достатня – 1080 x 2408, а захисне скло прямо гарне – Corning Gorilla Glass Victus+. Так, не топові характеристики, але якість в цілому гарна. Да і, знову ж таки, такий дисплей, але працюючий, набагато краще, ніж розбитий у флагманському смартфоні.
До речі, сканера відбитків немаж ні під дисплеєм, ні в клавіші. Безпечне розблокування тут чи по коду, чи за допомогою фронтальної камери.
Камер всього дві, якщо рахувати з фронталкою. Основна – на 50 МП, f1,8, і фронталка на 5 МП. Я здивований, але фотографії виходять дуже непоганими, я навіть зняв рілз в своєму стилі на XCover7 і мені фото сподобалось. До речі, зібрало от стільки переглядів, так що фоткати можна легко і в соціалки. А от відочастина тут відверто не приоритетна. До FullHD і тільки в 30 кс.
Процесор в смартфоні – Mediatek Dimensity 6100+ (6 nm), 6 ГБ ОЗУ та 128 ГБ вбудованого накопичувача. Обʼєм памʼяті можна збільшити за допомогою картки памʼяті обʼємом до 1 ТБ. Як я вже казав – смартфон не для ігор в цілому, але це не означає, що трохи відволектись не вийде зовсім. Грати в звичайні казуалки чи всякі Brawl Stars-подібні можна зовсім без проблем. Але і топові проекти на мінімально-середніх налаштуваннях йдуть добре.
WoT Blitz
На здивування, танки йдуть на середніх налаштуваннях прямо добре. Можна грати дуже довгі сесії і не страждати від перегріву чи низького FPS. Тут я вже зрозумів, що і геншин на середніх піде доволі непогано і я не помилився.
Genshin Impact
Геншин на мінімалках цілком грабельний, це прямо дуже приємно.
Wreckfest
Тому я вирішив також встанровити Wreckfest і подестити найкращий автосимулятор на мобільних платформах. І тут таки залізо дається в знаки, бо фпс не піднімається вище 15-20 навіть на базових налаштуваннях. Все чесно, як на мене.
Шкода, що сім-картка фізична лише одна, але є підтримка eSIM. А також смартфон підтримує мережі 5G і більшості доступних стандартів звʼязку. Це суттєво відрізняє смартфон від китайців.
Динамік теж тільки один, хоча і не поганий. Але є ще і 3,5мм розʼєм для мініджека, щоб слухати щось в звичайних дротових навушниках. Максимальна гнучкість!
А от вібро хотілось би більш відчутним, бо я його чую, а відчуваю слабко. В рукавичках віддача втрачається.
Але в кінці розповіді про смартфон ще похвалю його. Самсунг обіцяє підтримку оновлень протягом 7 років. Оце вишка, чесно! Бо смартфон буде з актуальними оновленнями, включно з оновденнями безпеки, а батарейку можна замінити за пару секунд.
Самсунг презентували в цьому році не тільки захищений смартфон, а і планшет Galaxy tab Actiove 5 5G, то ж трох і про нього.
Його ціна – 21к грн за WiFi версію і 25к за версію з 5G.
Захист у планшета такий самий, то ж і сфери використання схожі – в більш агресивних умовах.
Головне, на що одразу зверну увагу – акумулятор в планшеті теж зʼємний, тільки він набагато більший. До того ж, поки акумулятор буде заряджатись в доці, планшет може працювати напряму від живлення. І тут ще одне використання – в якості автомобільного навігатора і реєстратора. Як раз те, що треба: броньований, не вбиваєш батарейку, планшет просто працює від бортового живлення.
В комплекті до планшету є фірмовий кейс і навіть стілус S-Pen. Причому, вони зроблені дуже гарно, стілус вставляється в кейс і кріпиться там міцно. До того ж, тут стилус набагто товще, ніж ті, що я бачив раніше. Скоріш за все, щоб було зручніше працювати в рукавичках.
Ще одна ностальгічна фішка – три фізичні клавіші під дисплеєм, знову ж таки, щоб було максимально зручно працювати в рукавичках чи з брудними руками.
Ну і останнє, готові? В комплекті є блок для заряджання!!!!
Характеристики планшета більш просунуті: тут TFT дисплей має діагональ 8.0», роздільну здатність 1920х1200 точок і частоту розгортки 120 Гц. Але захисне скло Corning Gorilla Glass 5. А ще тут є сканер відбитків, він в центральній клавіші під дисплеєм.
13 МП основна камера може писати відео в 4к, да і процесор трохи потужніший. Продуктивність на рівні з Tab S9FE, очікуйте схожий досвід по потужності. Оперативки тут 6 ГБ, вбудованої 128, з можливістю розширення за допомогою картки памʼяті.
До речі, грати на цьому планшеті прямо прикольно, він і не дуже великий, але при цьому рамки дають більше можливостей для утримання.
Ну і вишенка – планшет підтримує Dex. Тобто, він навіть може в польових умовах бути замінником компʼютеру деякий час.
Для кого ж ця лінійка XCover? Думаю, за це відео я вже встиг розповісти вам про те, як я бачу використання цих пристроїв. Якщо оцінювати їх тільки за стандартними характеристиками – вони в чомусь поступляться іншим за ці гроші. Але, не дивлячись на те, що пристрої серії XCover можна використовувати як основні, я бачу їх придбання саме для більш агресивних умов використання, в яких звичайні смартфони і планшети можуть не вижити через вадіння, рідини і так далі. До того ж, тут є і унікальні фішки, окрім тільки захисту. То ж, смартфон прекрасно підійде людям з активними хобі, як рибалка чи велоподорожі, чи з роботою в касках.
свого користовуча, думаю, що цей смарт і планшет знайдуть, але вигляд мають кріповий) згадую ті часи, коли телефон можна було перезавантажити просто знявши кришку і вийнявши батарейку
Тут так само можна )