iPhone 15 Pro Max через 8 місяців

iPhone 15 Pro Max на ринку вже більше 8 місяців, і до анонсу нового покоління залишилося до 4 місяців. Ціни на флагман вже давно усталилися, а новий iPhone 16 Pro Max буде коштувати дорого ще кілька місяців після старту продажів. До того ж, вже з’явився ринок вживаних смартфонів, тож зараз може бути гарний час придбати актуальний айфон за доволі непогані гроші.

Отже, саме час поділитися враженнями від смартфону, розповісти про його сильні і слабкі сторони, щоб ви знали, чи варто його купувати, чи вже краще трохи почекати і витратитися на новинку.

Я трохи заспокоївся і перестав дивитися на айфони як на щорічно оновлювану камеру. Для мене це доволі зручно — я задовольняю свої потреби в крутих гаджетах через те, що це моя робота. Але окрім цього, я завжди розумію, що в новому айфоні буде краща камера і навіть заради цього варто оновитися, бо я багато знімаю саме на смартфон. Але от вам правда — навіть iPhone 12 Pro Max сьогодні і фоткає, і знімає відео дуже добре. Рома, наприклад, зовсім не бачить потреби змінювати iPhone 13 Pro, хоча він також багато знімає на нього.

Але з іншого боку, iPhone 15 Pro та Pro Max — це дійсно моделі з дуже великою кількістю оновлень і, якщо ви використовували iPhone 11, 12 чи 13 і не бачили резону оновлюватися до цього — 15 Pro Max може багато чого запропонувати. Тому я буду розповідати про iPhone 15 Pro Max як про модель, яку можна придбати на багато років.

Тепер серйозно. Я вважаю iPhone 15 Pro Max одним з найкращих айфонів за всю історію. Поруч з ним можу поставити iPhone 4s та iPhone 5s. У нього майже немає недоліків, але я таки розповім про всі, що знайшов, і ви будете розуміти, яку версію брати.

Єдина проблема

Насправді, в iPhone 15 Pro Max є одна проблема, з якою, теоретично, можна зіткнутися — це фарбований титан у чорній та синій версіях. І у мене якраз є один синій 15 Pro Max, який був придбаний в перший день продажів і використовується максимально інтенсивно. Хоч і в кейсі, але постійно в роботі, іноді падає, кейси міняються постійно… Тут точно можна побачити величину проблеми.

Зі смартфоном все прекрасно. Але, все одно, якщо брати смартфон на роки і ви не надто обережна людина, я б радив брати нефарбований колір, тобто натуральний титан чи білий. І в одному, і в іншому випадку рамка однакова — титанова. Я встиг взяти титановий, якби не встиг — взяв би білий. Бо айфон у мене завжди використовується, і, не дивлячись на те, що я обережний користувач, саме модель використання, коли я його постійно активно використовую, може стати причиною деяких потертостей на фарбі.

Кейси

Тут логічно розповісти про кейси, які я використовую постійно. Придбав iPhone разом з новим кейсом FineWoven. І, не зважаючи на велику кількість хейту, я не можу сказати, що саме мені кейс дуже сильно не сподобався. Він якісний, гарно захищає смартфон. Але при цьому я погоджуюся, відчувається не найдорожчим, за ці гроші інші дають кращий досвід. А також матеріал таки може бруднитися, намокати і так далі. Тому, напевно, Apple і зняли його з виробництва. Буде дуже цікаво, з чого буде нова лінійка аксесуарів для нових iPhone, адже FineWoven вже не буде, як і шкіри.

Найчастіше я ношу кейс Pitaka StarPeak MagEZ Case 4. Чудовий кейс, у якому айфон майже не змінює свої габарити, але при цьому зовсім не слизький. З одного боку, він не захищає смартфон від сильного падіння, бо зовсім тоненький і легенький, а з іншого, матеріал настільки міцно сидить в руці, що смартфон жодного разу не намагався випасти.

Проте на великі зйомки, особливо на велосипеді, я беру кейс UAG Metropolis LT. У нього і магсейв міцніший, це важливо, якщо використовуєш смартфон з магнітним кріпленням штативу, а головне — при падіннях смартфон буде цілий. Я телефон не роняв, але часто даю знімати на нього іншим людям, особливо на зйомках машин. Тому, краще підстрахуватися.

Також у мене є оригінальний Clear Case від Apple. Придбав, щоб люди бачили, що у мене титановий айфон. Звісно, жартую, просто хотілося нового і зробив імпульсивну покупку. Кейс — лайно, буду відвертим. Великий, важкий, дуже слизький і дорогий. При цьому, важко надягається і знімається.

Нещодавно замовив кейс від DBrand з їх стікером. Дуже приємний на дотик, гарно захищає смартфон, можна кастомізувати, але трохи завеликий, якщо любите компактність. Але у мене є людина, якій саме таке і потрібне.

Action Button

Напевно, це для мене топ-1 нововведення. Скажу чесно, я не розумію людей, які скаржаться, що важіль був класним, а кнопка непотрібна. Типу: «Так, у неї багато функцій, але я ними не користуюся». Я серйозно, навіть на закордонному Ютубі багато такого чув. Це значить, якщо ти не користуєшся — то точно не потрібно робити нічого.

Але навіть якщо інші функції не потрібні, навіть перемикання в беззвучний режим, яке стоїть за замовчуванням, з клавішею стало зручніше, бо в кейсі важіль був утоплений і до нього треба було тягнутися нігтем.

Я не розумію тільки одного — чому Apple не дали можливості налаштовувати декілька функцій, типу на затискання чи на подвійне натискання. Бо однієї просто мало. І це вкрай нелогічно, бо та сама клавіша блокування робить аж три дії: блокує і розблоковує по одиночному натисканню, по довгому викликає Siri, а по подвійному — Apple Pay. І це не все, її можна використовувати в парі з клавішами гучності для різних дій. А Action Button хоч і кастомізується, але тільки на одну дію. Я сподівався, що в iOS з оновленнями додадуть функціональність для кастомізації клавіші, але ні.

У мене за замовчуванням встановлена камера, бо я знімаю кожен день і це дуже зручно. Але також подобається встановлювати шорткати, наприклад, з ChatGPT чи аналогом Circle to search. Затискаєш клавішу і отримуєш інформацію про те, що на дисплеї. Можливостей для Action Button тисячі: різні автоматизації, дії з розумним будинком, зі штучним інтелектом… Можна однією клавішею робити все, що завгодно. І я вже не уявляю використання смартфона без неї.

Тут важливо сказати наступне. Без розблокування клавіша може запускати тільки стандартні застосунки, що логічно. Наприклад, можна повісити запуск стандартної камери чи камери Blackmagic. Але стандартна запускається прямо із заблокованого стану, а для запуску сторонньої треба розблокувати смартфон. Це тому, що сторонній застосунок може попросити доступ до особистої інформації, хтось надасть, а зловмисники можуть це використати, щоб отримувати дані з заблокованого смартфона.

Оскільки у мене за замовчуванням стоїть відеозйомка на цій клавіші, я вимкнув зберігання останнього режиму камери. Таким чином, свайп з екрана блокування чи тап по камері включає фотозйомку, а екшн батн – відео.

Відеозйомка

Це одна з головних переваг айфона над всіма іншими смартфонами. Айфони дійсно знімають відео шикарно, тут просто подивіться шоуріл з iPhone 15 Pro Max. Ці відео я не знімав, щоб дивувати, я просто робив свою справу. Але айфон знімає дуже добре. Тут варто зазначити, що в цьому поколінні я точно раджу брати Pro Max версію, бо у звичайної прошки зум-камера стара, з 3-кратним наближенням. А тут нова, пентапризматична, з 5х. І я нею користуюсь дуже часто.

Так, я знімаю в автоматичних налаштуваннях, бо треба знімати дуже багато в стислі терміни. Але деякі налаштування я обов’язково зберігаю: експозицію фіксую перед зйомкою, але зазвичай залишаю -0,7, щоб об’єкти були більш об’ємними. Проте взимку виставляю значення на 0 чи навіть підвищую, бо через сніг експозамір сам понижує експозицію і, якщо додатково виставити корекцію в мінус, картинка буде темною. Я так помилявся декілька разів.

Також я обов’язково вимикаю автоматичну зміну FPS, за замовчуванням частота кадрів може змінитися через умови освітленості. А також блокую баланс білого, щоб він не змінювався під час зйомки.

ProRes, на жаль, не використовую. Причина проста – мені треба знімати дуже швидко. Часто це тест-драйви машин і треба зняти безпрограшно і багато. Навіть якщо якість можна було б отримати кращу, але витратити більше часу і зняти менше. Тому, на жаль, я все знімаю саме на автоматі.

Я пробував перейти на Samsung Galaxy S24 Ultra, це шикарний смартфон, який у мене завжди з собою, як другий, а інколи і основний. Я навіть зняв на нього декілька відео, проте головна його проблема – неможливість зафіксувати експозицію для всіх наступних кадрів. Ви можете тапнути і зафіксувати фокус і експозицію разом, але при наступному кадрі це збивається. Можна використовувати про режим, але там потрібен оператор, бо будете знімати і з пересвітами, і з іншими нюансами професійної камери.

Фотозйомка

Звісно, я не перестав фотографувати, але тут багато не розповім. Камера шикарна, використовую всі модулі. Це ви дивитесь якраз фотографії, зроблені на 15 Pro Max. Але фотографувати точно так само, окрім 5х зума, можна і на 12 Pro Max. Тут більше справа в руках, мені подобається фотографувати і тому для мене важливіше, щоб була хоч якась можливість по часу і якийсь інструмент для цього.

Трохи фотографій, зроблених на iPhone 15 Pro Max

До речі, нещодавно придбав собі iPhone 6s, щоб познімати на старенький, але все ще живий айфон. І мені подобається!

USB Type-C

І от тут я вирішив додати про одну з основних змін в iPhone 15 серії, порівняно з iPhone 14 і більш ранніми моделями – USB Type C. Тільки в звичайних 15-шках USB другої версії, а в Pro та Pro Max – найшвидші, до 10 Гбіт. І для тих, хто використовує смартфон як камеру – це прямо мастхев. Я регулярно перекидаю матеріали прямо на монтажний SSD і це займає в багато разів менше часу, ніж раніше.

До речі, я вже порівнював, швидкість USB-C в iPhone в 2,5 разів вища за USB-C в Samsung S24 Ultra.

А також тепер стало можливим під’єднати до iPhone без перехідника майже будь-що. Від флешок до мікрофонів, спеціалізованих пристроїв.

Але є у USB-C і мінуси. Я роками розповідаю, що чисто по надійності цей роз’єм гірший за Lightning. Конструктивно, в Type-C прямо по середині є площадка з контактами, а у Lightning контакти були на стінках. Таким чином, лайтнінг було легше почистити від бруду, тут треба шукати щось зовсім тоненьке і обережно вичищати бруд. А також Type-C з часом перестає так гарно тримати дроти, як Lightning.

Але в цілому, тепер стало дуже зручно, в будь-яку поїздку я беру з собою тільки один дріт для всього, тому що у мене тепер вся техніка з Type-C. Окрім моїх AirPods, бо просто впадло купувати нові через роз’єм.

Ігри

Про потужність є резон говорити саме в розрізі ігор. Бо монтаж в LumaFusion – це не достатньо крутий бенчмарк, адже я монтував величезні 4к відео з трьох камер ще на iPhone 13 Pro Max. А от топові ігрові проекти – це щось новеньке.

Я придбав і нові Резіки, і Дес Стрендінг, і навіть геймпад від Xbox, щоб грати. Виводив все це на проектор і… І робив це тільки для відео. Бо я перетворив смартфон в консоль по гемору, а по продуктивності – ні. Бо геймпад окремий треба заряджати чи міняти батарейки, треба виводити зображення на екран… Я не кажу, що такі проекти не потрібні, я кажу, що до них треба відноситися не так, типу у тебе консоль рівня PS5, а як до ігор, типу Відьмака на Nintendo Switch. Коли не так красиво, не так швидко, але завжди з тобою. Тому я докупив собі нормальний геймпад, в який iPhone вставляється, і тепер граю з нього. Скажу чесно, я не геймер, хоча дуже хочу звикнути грати хоча б інколи. Але я почав проходити дві гри: Wreckfest та Death Stranding. Все саме з цим геймпадом, бо ти граєш як на стімдек чи світчі, на екрані можна нічого не чіпати.

У мене геймпад Backbone One, оновлена версія з Type-C. Мені її порадив Ромка, типу це айфон у світі подібних геймпадів. У мене не було великого досвіду, але це дійсно класна річ, про яку я розповім окремо. І про порівняння з Gamesir, я знаю.

В ньому я проходжу згадані ігри, та й інші, які почав проходити, як Little Nightmares чи Hades, я граю тільки з геймпадом. Без нього тільки в Brawl Stars та Clash of Clans.

Я до чого? iPhone 15 Pro Max — це справжня мобільна консоль, якщо не очікувати від неї нереального. Так, в Resident Evil Village можна налаштувати графіку вручну, зробивши її консольного рівня. Але дива не станеться, це не доросла консоль. А з нормальними налаштуваннями все йде гарно, мені грати приємно. Ще раз, я не претендую на те, що ПК-шні мобільні консолі не потрібні, чи що це заміна PS5, я про те, що смартфон дозволяє пограти в такі ААА-проекти і це круто.

До речі, гарних ігор не так і мало. Серед тих, що граю я і які не є донатною грінділкою: Resident Evil Village та 4, Wreckfest, Death Stranding, Hades, Dead Cells, емулятори, в тому числі і PPSSPP та інші. Пограти є у що.

Dynamic Island

Про нього багато говорити не буду, бо він з’явився раніше. Але це крута штука, мені дуже подобається бачити, де моє замовлення їжі, чи коли приїде таксі. І не треба знаходитись в застосунку для цього.

Автономність

Чесно кажучи, не вражає, але все пізнається в порівнянні. Я доволі часто заряджаю смартфон 2-3 рази на день. Тому що я майже кожного дня знімаю відео, а відео знімаю, в основному, на iPhone.

А тепер те, за що власники китайфонів мене засудять, але швидкість заряджання по дроту хоч і доволі низька — до 27 ват, але реально швидкості з нормальним блочком вистачає. За 30 хвилин ви отримаєте 50%, тож навіть на ходу гарний павербанк підзарядить смартфон доволі швидко.

А ще цікавий момент. У мене тут два айфона 15 про макс. У перший же день я на одному встановив обмеження заряджання до 80%, а на другому ні, він хаотично заряджався то трохи, то до 100%. То мій, який до 80% заряджався, має 100% ємності, а другий вже втратив 4%. То ж, якщо брати смартфон на роки – оптимізована зарядка трохи допоможе зберігти життя АКБ.

Аксесуари

Геймпад. Про нього я вже трохи розповів, це моя остання покупка для iPhone, але він зі мною залишиться і після оновлення на нову модель.

Штативи. Я неодноразово розповідав про те, що я багато знімаю відео і часто треба знімати себе, коли немає допомоги. Раніше я ставив iPhone на якийсь камінець, але він міг впасти. Тож я відкрив для себе штативи з Magsafe. У мене їх два: від Peak Design та від Moft. Перший – справжня тринога, крутий, але магнітне кріплення слабеньке. Мофт – фортма орігамі, але магніт дуже міцний. То ж, в основному використовую Moft.

Дріт для зарядки. Стандартний хоч і став набагато кращим, ніж раніше, він в оплетенні, але стандарт USB 2.0. Мені з собою завжди потрібен такий, який і мак може зарядити, і щоб швидкість передачі даних високу підтримував. І у мене є один Incharge X, максимально універсальний для всього, маленький, при цьому 100-ватний і швидкісний, а також в будь-яку подорож я беру довгий, з такими самими характеристиками, просто Type-C на Type-C. Навіть назву не знаю, придбав у магазині електроніки, все працює шикарно.

Блок живлення. Це тепер теж невідʼємний аксесуар, бо комплектного блочку вже давно немає. Я вже довго використовую GaN блочок від Anker – GaN Prime. Він 100-ватний, то ж, може заряджати і ноутбук, а також він дуже компактний, до того ж, у нього складається вилка.

Павербанки. Тут все зрозуміло, використовую два від Nitcore. Один постійно зі мною – NW5000, він з MagSafe. А один беру, коли треба декілька разів зарядитись – Carbo 10000. Обидва дуже легкі і компактні.

Дизайн

В самому кінці я помістив те, що в оглядах іде спочатку — дизайн. Тут хочу згадати лише про одне — заміну заднього скла. Якщо воно розіб’ється, то це перша прошка, де не треба міняти корпус, щоб поміняти тільки скло. Його можна просто зняти окремо від рамки і замінити. У мене не було такої потреби, але навіть знати, що не доведеться платити 500-600 євро за заміну — це приємно.

Висновок

Тут я проведу от яку аналогію. Коли Apple випустили перший iPhone з приставкою Pro, це був iPhone 11 Pro, я задавався питанням: “А що тут Про?” Це був крутий смартфон, але у нього не було нічого, що відрізняло його від Xs з точки зору професійного використання. Ні дисплею з високою частотою розгортки, ні USB-C… Тому саме iPhone 15 Pro я вважаю першим Про-айфоном. І для мене, як я вже сказав спочатку, це дійсно чи не найкращий айфон зі всіх, які були випущені для свого часу. Тут найбільше оновлень, які я дуже чекав і саме для професійного використання вони всі корисні. Точно можу радити покупку, особливо, якщо берете на роки.

Відеоогляд

Please wait...
Теги: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
0
4 Комментарий
Сначала Новые
Сначала Старые Популярные
guest

Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Ruvim Sypa
Ruvim Sypa
2 месяцев назад

Дякую,гарнастаття.Вибачте,щонемаепробілів,вониуваснепрацюютьнасайті.

Please wait...
Sasha
Sasha
2 месяцев назад
Ответ  Ruvim Sypa

Виправимо, знаємо ( З браузера не працюють

Please wait...
Adar
Adar
2 месяцев назад

Блін, невже той рідний файнвовен настільки ніякий? В порівнянні з іншими (принаймні на фото), то виглядає як дєшманський китай. Ну а на рахунок самого айфона, Олександр у відео ви казали, що інколи приходиться по 2-3 рази заряджати. Я правильно розумію, що це через саме специфіку використання (відео-,фотозйомка)? 

Please wait...
Sasha
Sasha
2 месяцев назад
Ответ  Adar

Та він більш-менш, але реально відчувається дешевеньким

Please wait...
Наверх