Дуже не хочу, щоб ви думали, що я придбав цей смартфон, щоб хейтити. Тому скажу одразу, що Pixel 8a – чудовий смартфон, просто з поламаним ціноутворенням. Але і про це будуть аргументи на користь 8а. Це огляд новинки!
Звісно, не можу не почати з рамок. Ви знаєте, я не проти великих рамок. Але для всього ж є якась здорова межа! Якщо в iPhone Xr рамки на мою думку були нормальними, то треба зауважити, що це був 2018 рік. Майже 6 років назад!!! Але і тоді на нього багато хто гнав саме за рамки.
Сьогодні ж, в 24 році, навіть китайці роблять майже безрамочні смартфони за менші гроші. Навіть в Samsung Galaxy A55, рамки якого багатьом не сподобались, діагональ дисплея більша, а рамки менше! Що казати про Nothing Phone 2a, де вони не тільки менші, а і однакові. При ціні в 350 баксів.
Але не в рамках найбільша проблема Pixel 8a, і навіть не в конкурентах від Samsung, Nothing та китайців. Головну проблему випустили самі Google – Pixel 8. Головне питання – що курять в гугл? Я серйозно. Я намагався зрозуміти цей смартфон і, скажу чесно, якщо б не було піксель 8 – все було б простіше. Але в тому і проблема.
Я придбав 8a за 500 євро. Там само, в Німеччині, звідки я його замовляв, Pixel 8 коштує 800 євро за версію на 128 ГБ. Тобто різниця капець яка і можна сказати, що я виграв, адже придбав майже флагман, але набагато дешевше.
Але навіть тут можна отримати 20% знижки за промокодом, який у тебе одразу висить зверху. А це буде вже 640 євро. Хоча різниця все одно велика. Але є нюанс. А цілому, гугл завжди робить якість аксії і знижки, і сьогодні знайти Pixel 8 за 550-560 доларів чи євро вже не є проблемою. Можливо, доведеться почекати зі Штатів, наприклад. І от при таких розкладах, рентабильність і доцільність вибору на користь 8а зникає.
І це добре знають ті, хто купують смартфони для продажу в Україні. Так, Пікселі офіційно не продаються, але знайти всі пропозиції можна на ЄК.
І, якщо б різниця в ціні була в 300 чи хоча б 140 євро, як я показа вище, 8а і в Україні міг би конкурувати з 8. Але 8а сьогодні в Україні коштує від 33к грн, коли 8 можна придбати за 22, 8 Pro за 30-31к, Samsung A55 за 20к, але вже в версії на 256 ГБ, а Nothing Phone 2a за 16. До речі, я порівняю 8a, Nothing Phone 2a та Samsung A55 окремо. Але вже зараз зрозуміло, що піксель найкращим вибором не є.
Так, тут варто сказати, що 8а – це не поганий смартфон, просто зараз він незрозумілий. Його ніхто не купить, але важливо розуміти – за ці гроші. Окрім таких як я, звісно. І, як завжди, є декілька «але».
Якщо людани зайде в магазин чи на сайт Google Store в тій самій Німеччині сьогодні, вона легко може віддати перевагу 8a, бо він дешевше, причому набагато.
Другий нюанс. Навіть прошарені люди зможуть його придбати, тільки трохи пізніше. Адже, раз знижки робляться на 8, то вони будуть і на 8а. І при ціні в 350-400 євро він буде набагато цікавішим. Бо зараз у нього є дуже серйозні конкуренти, і не тільки ззовні, а і у самої Google в портфоліо актуальних смартфонів.
В чому різниця між всіма ними і особливо між 8а та 8 можна бачити на ЄК також. Якщо коротко, то піксель 8 краще у всьому. Буквально у всьому! Раніше a-серія була хоча б компактніша, але Pixel 8 має трохи більшу діагональ дисплею – 6,2″ проти 6,1″ в новинці, але набагато менші рамки. І через це смартфон менше і легше!
З іншого: вологозахист краще у 8 – IP68 проти IP67; скло у 8 GG Victus, а тут GG3; у Pixel 8 бездротова зарядка до 18 ватт, а дротова до 27 ват, в 8а бездротова до 7,5 і дротова до 18 ватт, да і сам акумулятор трохи більший; у Pixel 8 чіп WiFi 7, а тут 6е; про рамки і згадувати не треба, а головне – камери, вони у флагманського смартфона набагато краще.
Це просто провал в різниці характеристик, а різниція в ціні сьогодні складає 50-60 баксів. При тому, що в Україні різниця більше 250 доларів на користь саме Pixel 8! Як я казав – дуже дивна компанія.
А цілому дизайн як дизайн. Мене рамки ніколи особливо не дратували, але те, що нижня ще і більше набагато – це прямо китайщина повна. Хоча і у китайців такого вже немає. Може у самсунгів, і то найдешевших. Корпус має сильно заокруглені кути, це просто факт, без бенефітів. Якість збірки чи не ідеальна, доколупатись немає до чого. Мені дуже сподобався зелений колір, для якого, як завжди, вигадали якийсь крутий неймінг – алое. І у мене запитання, в гуглі бачили цю рослину? А з приємного – матовий фініш задньої сторони, хоча це і пластик, але дуже приємний. До речі, пластик для мене – плюс, бо не розібʼється.
Також з позитиву – смартфон став легшим за минулорічну модель, всього 188 грамів. Але все одно він важчий за Pixel 8.
Діагональ 6,1″, роздільна здатність FullHD+, частота розгортки 120 герц, яскравість в піку – 2000 ніт. Дисплей дуже приємний, навіть більше. По замовченню екран працює на 60 герцах. А головне – це майже не помітно, я просто вирішив перевірити через декілька годин користування, чи це 120 герц і, виявилось, ні. Впевнений, більшість покупців і не будуть копатись в налаштуваннях, будуть користуватись при 60 герцах і мати навіть кращу автономність. Єдине – якскравість. На бумазі 2000 ніт, а в житті на сонці інформацію погано видно. Ну і Gorilla Glass 3, не найновіший варіант.
А от розблокування смартфона – це біль. Можна по обличчу, за допомогою фронтальної камери, але на яскравому сонці працює через раз, а в окулярах не працює. Залишається сканер, який працює вкрах погано. У мене ненайкращі пальці для підекранних сканерів в цілому, але такої поганої роботи я не бачив вже багато років. У мене спрацьовує 2-3 рази на 10 спроб.
Камера рівно така сама, як в минулорічному Pixel 7a. Основний модуль на 64 МП, f1.9, 26 мм, і надширик на 13 МП, f2.2, кут огляду 120 градусів. Фронталка на 13 МП, f2.2. Будь-яке покращення якості тут можливе виключно завдяки процесору Tensor G3. Хоча залізо і застаріле, фотографії виходять дуже гарними. Гугл вміє працювати зі старими сенсорами роками і при цьому досягати дуже крутих результатів. Єдине, до чого в фото можна доколупатись – це паразитні свічення на основному модулі, якщо в кадрі є яскравий обʼєект ввечері.
Приклади фотографій 1x
Приклади фотографій 0,5x
Відео пишеться до 4к60к/с, але тільки на 1х модуль. При цьому, зйомка на ультраширик навіть не активується, щоб можна було знімати на нього – треба в налаштуваннях вибрати 30к/с. Не логічно. І не зрозуміло, бо залізо ж таке саме, як в 8 та 8 Pro, а тут якісь обмеження. Але радує, що відео на ультраширик пишеться доволі якісно. Приклади в відеоогляді.
В Pixel 8a встановлене таке саме залізо, як і в флагманських Pixel 8 та 8 Pro. Це процесор Tenson G3 та 8 ГБ ОЗУ. Залізо слабеньке на фоні конкурентів, але в цілому на це можна не звертати увагу. Смартфон працює швидко, софт вже гарно відшлифований і багів немає. При цьому, якщо серед флагманів Пікселі програють по продуктиності, то в цьому ціновому сегменті виграють.
По факту, я грав на Pixel 8a на максмальних налаштуваннях в Genshin Impact, CoD Warzone, WoT Blitz і в більш прості проекти. Жодних проблем з перегрівом чи лагами не було. Так, це не ігровий смартфон, але і з топовими іграми проблем немає.
Автономність рівно така сама, як в Pixel 8. Трохи більша батарейка нівелюється трохи більшим дисплеєм.
Але головне в Пікселі – це софт. Бо це власне бачення Google на те, яким повинен бути смартфон на Android. З головного: оновлення будуть приходити протягом 7 років. Це означає, що через 5 років, коли смартфон буде коштувати євро 100-150, у нього ще буде два роки життєвого цикла з оновленнями. З того, що тут є: Gemini, який я так і не знайшов, всі магічні функції в фоторедакторі, а найбільше мені сподобалось створювати шпалери зі смайлами :) Головне – працює без проблем.
Тут все просто. Pixel 8a – це чудове придбання в вересні 2024 року, коли він буде коштувати 350 євро. А зараз краще взяти Pixel 8 на знижках. Звісно, можна і інші смартфони розглянути, порівняння скоро буде!