Pixel 8a vs Samsung A55 vs Nothing Phone 2a – Mega Battle!

Оце цікава битва! Середньобюджетні смартфони вже давно перестали бути просто затичкою в лінійці, це повноцінні пристрої, які купуються не тільки через те, що бракує грошей на флагман. От а цих смартфогнах можна робити все: грати в топові ігри, знімати доволі якісні відео, дивитись будь-який контент… Вже немає провалу в характеристиках, які можна побачити очима. І вибір є, то ж, зараз я розповім про свої власні враження від Samsung Galaxy A55, Google Pixel 8a і Nothing Phone 2a. Так, я вирішив додати і його сюди і зараз розповім, чому.

Дизайн

Явно, більше всіх попрацювали саме над дизайном в Nothing. Бо Pixel і Samsung робили так, щоб вони відрізнялись від флагманів, їх здешевшували зовні. І у одного, і у іншого, рамки могли бути тонкішими чи, хоча б, однаковими зі всіх сторін. Але тоді можна просадити продажі старших моделей. Nothing же не має в портфоліо величехної кількості смартфонів, їх старший Nothing Phone 2 коштує від 580 євро. Це не космос для флагмана, він всього на 80 євро дорожче Samsung i Pixel, але це на 230 євро дорожче, ніж 2a. Так, оцей смартфон коштує від 350 євро за версію на 128 ГБ. У флагмана тут набагато більше плюшек і навряд покупець буде обирати між 2a та 2. Саме тому дизайн 2a – це щось окреме, не компромісне. Його зробили настільки цікавим, наскільки змогли, а не таким, щоб витрясти гроші на Nothing Phone 2.

В 2а повністю унікальний дизайн, корпус хоч і пластиковий, але я не перша людина, якій тактильно він подобається чи не більше, ніж флагмани. Він надійно зібраний, монолітний, у нього є унікальні фішки, як діодні стрічки і прозорий дизайн. А також тоненькі і однакові рамки навколо дисплея. Скло дисплея – Corning Gorilla Glass 5.

Pixel 8a виглядає стильно, особливо позаду. Зелений кольір прямо топовий, він більш начичений, ніж в Pixel 8. До того ж, це найкомпактніший смартфон серед тих, які сьогодні в відео, для когось це буде вирішальним фактором. У Pixel 8a найприємніший заднік, на мою думку, я дуже люблю матовий фініш. До того ж, він не збирає відбитки пальців. Але от попереду у нього найбільші рамки, це робить смартфон візуально застарілим. Особливо це кидається в очі на фоні найменшої діагоналі дисплея. Додаємо скло Gorilla Glass 3 і отримуємо дійсно ненайновіший набір матеріалів і дизайнерських ідей.

Samsung Galaxy A55 виглядає класично для Samsung, хоча, порівняно з попередником він значно подорослішав. Тепер у нього не тільки скло позаду, до речі, у єдиного серед тестуємих, але і алюмінієва рамка. До того ж, тут скло дисплея Corning Gorilla Glass Victus+ Тобто, Самсунг найдорожчий по матеріалам.

Вологозахист у A55 та Pixel 8a однаковий – IP67. У Nothong Phone 2a IP54.

Окремо відмічу, що розташування клавіш мені більше за все подобається саме в Nothing, тут клавіші рознесені по різним сторонам.

Ціни

В Україні ціни треба дивитись на ЄК. Я зробив для вас вибірку і от, що бачимо. Найдорожчий – Піксель, від 23к грн за версію на 128 ГБ. Самсунг з таким накопичувачем обійдеться в 18к грн, але тут вже включена гарантія, бо це офіційний смартфон. Навіть 256 ГБ коштують менше 20к грн. А Насінг в Україні стартує з 14к грн за 128 та з 17к грн за 256 ГБ.

В світі ж різниця ще більше, але тут цікаво. Самсунг на офіційному сайті компанії в Німеччині коштує від 420 євро за 128 ГБ та 450 за 256. Це прямо приємно! Піксель 8а кошьтує від 500 євро за версію на 128. Тобто, він тут найдорожчий і різниця вагома. Єдине, що варто зауважити, сьогодні Pixel 8 коштує від 23к грн. Це означає, що, коли зʼявляться знижки на 8а в світі, ціна в Україні також опуститься нижче 20к грн.

Дисплей

Найбільший екран у Nothing Phone 2а – 6.7». У Samsung A55 6.6», а в Pixel 8a – 6.1». При цьому, Nothing компактніше і легше за Samsung, причому суттєво легше – 190 грамів проти 213. Вага Насінг майже така сама, як у меншого Пікселя, він всього на 2 грами легше. Це через матеріали, але, повторюсь, проблем з ними немає жодних.

У всіх смартфонів роздільна здатність FullHD+, у всіх частота розгортки 120 герц. Але різниця в яскравості велика, у Pixel 8a в піку вона досягає 2000 ніт, у Nothing Phone 2a 1300 ніт, а A55 видає до 1000 ніт. На сонці різниця очевидна, Піксель суттєво кращий.

Камери

З камерами вийшла цікава ситуація. Спочатку загальна інформація по спекам. У всіх смартфонів по дві основні камери: ширококутна та надширококутна. Спочатку про характеристики, потім про враження.

Pixel 8a:

64 МП, f/1.9, 26mm, 1/1.73″, 0.8µm, OIS

13 МП, f/2.2, 120˚, 1.12µm

Samsung A55:

50 МП, f/1.8, 1/1.56″, 1.0µm, OIS

12 МП, f/2.2, 123˚, 1/3.06″, 1.12µm

Nothing Phone 2a:

50 МП, f/1.9, 1/1.56″, OIS

50 МП, f/2.2, 114˚, 1/2.76″, 0.64µm

В цілому, всі роблять гарну роботу, єдине, на самсунг при зйомці ви будете бачити не такі самі фотографії, якими вони виходять насправді. Під час зйомки вони якісь перешарплені, в галереї, після збереження, виглядають краще.

При кропі ситуація цікава, бо піксель краще всіх вдень, тут набагато більш реальні кольори, гарна деталізація, але ввечері краще ща всіх виявився Nothing. Хоча у нього деталізація зовсім трохи гірша за інших, але нема такої кількості шумів і кольори найбільш реальні. Це стосується обох модулів.

Приклади фото з кропами

Відеозйомка. Самсунг та Насінг пишуть відео в 4к30, Піксель може писати 60к/с, але тільки на основний модуль. Це вже великий плюс, правда, не зрозуміло, чому він не пише в 60 кадрах на обидва модулі. Якість відео на основну камеру мені, звісно, більше за все сподобалась у пікселя. Ці відео можна уповільнити на монтажі, да і в цілому картинка гарна.

На ультраширик всі камери роблять приблизно однакову роботу і, до речі, доволі непогано. Приклади відеозйомки можна побачити в відеоогляді в кінці тексту.

Як не давно, камери у всіх хоч і схожі, але я розміщу їх в такій послвдовності: Піксель, Насінг, Самсунг. Але відрив доволі не великий у кожного зі смартфонів.

Потужність

У всіх трьох смартфонів дуже різні платформи: Samsung Galaxy A55 працює на процесорі власної розробки – Exynos 1480 (4 nm), Pixel 8a на базі флагманського Google Tensor G3 (4 nm), що теж розроблювався з Samsung, а Nothing Phone 2a на базі Mediatek Dimensity 7200 Pro (4 nm). Оперативної памʼяті у всіх 8 ГБ, у Насінг може бути 12, якщо взяти версію на 256 ГБ. Якщо казати по роботі в цілому, то всі смартфони працюють прекрасно. Для всіх задач, які я покладав на них, включно з іграми, потужності вистачало. Але сухі цифри кажуть про наступне: Піксель найсильніший, він десь в 1,5 раза потужніший за Самсунг і десь в 1,8 раза швидше за Насінг. Все ж, якщо Tensor серед флагманів програє, то той самий Tensor в середьому ціновому діапазоні почувається більш, ніж комфортно.

Але в стрес-тесті все цікавіше, ніж просто в прогоні бенчмарка. Самсунг і Насінг при тестування протягом 30 хвилин на 100 потоках майже завжди були в зеленій зоні, в той час, як Піксель пішов тротлити десь на третині тесту. І навіть в абсолютних числах Піксель виявився суттєво гірше, ніж всі, навіть Насінг. Тобто, пікова потужність у Пікселя краще, але сильний нагрів суттєво зменшує продуктивність при довгих сесіях. Це, до речі, впливає і на автономність, але про це трохи згодом.

До речі, в Самсунг є слот для карток памʼяті Micro SD, що теж є перевагою над конкурентами. А от USB C найшвидший у Пікселя – 3.2 проти 2.0 у інших.

Автономність

4492 мАг в Пікселі і 5000 мАг в Самсунг та Насінг. При цьому, у пікселя дротова зарядка всього 18 ват. За то є бездротова до 7,5 ват. Але переможець тут Насінг, у нього, як і у Самсунг, 5к мАг, але швидкість зарядки 45 ват, проти 25 у самсунг. По моїм відчуттям, автономність у Samsung та у Nothing приблизно однакова, Pixel працює менше від одного заряду. Можливо через те, що процесор у нього трохи більш гарячий. Піксель до 100% витратить десь 100 хвилин, а за півгодини зарядиться на 40-45%. Nothing Phone 2a повинен заряджатись до 100% за 60 хвилин, а 50% отримувати за 23 хвилини. І це при більшій ємності АКБ. Але тут є нюанс, на форумі Nothing народ масово жаліється, що смартфон заряджається до 100% за 3 години, що просто ахтунг. Бо PD3 тут підтримується не в повній швидкості і знайти підходящий блочок може бути проблемою. Навіть з блочком зарядки від CMF, що є дочірньою компанією, смартфон заряджається дуже довго. Цікаво, що до повної зарядки Самсунга потрібно стільки ж часу, скільки і Насінгу на папері – година. І це при 25 ватах, проти 45. То ж, поставлю Самсунг тут переможцем.

ПЗ

Тут все доволі прозоро. Піксель виграє, причому з доволі відчутною перевагою. По суті, 8a – це флагман, на фоні інших. У нього є все, що задумала Google для своїх смартфонів. Тут і Gemini, який у мене так і не зʼявився ніде, але підтримка заявлена, і Circle to Search, який вперше зʼявився саме на смартфонах Samsung, але на середній бюджет функції зі штучним інтелектом не перенесли, навіть враховуючи оновлення до OneUI 6.1. У Пікселя ПЗ буде оновлюватись до останньої версії Android 7 років, в той час, як Самсунг отримає 4 оновлення і 5 оновень безпеки. Насінг буде оновлюватись до версій андроід 3 роки, безпека – 4. Це теж не погано, враховуючи ціну, але, по факту, Піксель тут явний переможець.

Інше

  • В Пікселі є бездротова зарядка
  • У Пікселя USB 3.2
  • В Пікселі є підтримка Гугла, ОС буде оновлюватись до 7 років
  • У Nothing Phone з коробки є захисна плівка на дисплеї
  • Аксесуари легше за все знайти на Samsung

Придбати аксесуари для Nothing майже неможливо. Наприклад для 2а на ЄК немає жодного кейсу. Для Pixel 8a теж немає, але він найновіший. Для Pixel 8 їх достатньо, то ж, думаю, це справа часу. Ну а для A55 кейсів 24 сторінки на ЄК. Тут різниця очевадна. І це важливо, бо люди люблять захищати свої смартфони, у випадку з Самсунг це зробити максимально просто, у випадку з Nothing треба буде шукати щось на алі чи на оф.сайті.

Висновки

Хто ж переможець? От тут зовсім не очевидно. Бо всі три смартфони класні. Але зараз я все розкладу по полицям.

Якщо відкинути дизайн, то з точки зору залізяки Піксель виграє. Окрім скла, але на практиці навряд ви помітите різницю між поколіннями GG. У Пікселя швидкий USB C, є бездротова зарядка, найпотужніше залізо серед цих смартфонів і підтримка ПЗ 7 років від Google.

Але поки що це залізо працює з нагрівом, а, можливо, так буде і надалі. Тому, в Україні, на мою думку, найкращий вибір зараз – Samsung A55. Тут і ціна гарна, причому за офіційний смартфон, і фішек дофіга, і найкращі матеріали, і сервіс, і підтримка довга. Якщо треба зекономити, але при цьому отримати шикарний смартфон – беріть Nothing. Мені досі дуже приємно ним користуватись. А Pixel – як завжди, для фанатів. Він класний, але за ці гроші я б його не брав.

Відеопорівняння смартфонів

Please wait...
Теги: , , , , , , , , , , , , , , ,
0
4 Комментарий
Сначала Новые
Сначала Старые Популярные
guest

Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Олександр
Олександр
3 месяцев назад

Якийсь брєд. Піксель стильний… В якому місці??? До того ж піксель на одну сімку, це атавізм.

Please wait...
Олександр
Олександр
3 месяцев назад

У пікселя є е-сім

Please wait...
Андрій
Андрій
3 месяцев назад

Дякую за такий детальний огляд та тест-порівняння.
Як на мене, то Самсунг виграє по всім пунктам. До дизайну їх операційної системи звикаєш дуже швидко, але навіть його можна змінити за рахунок іншого дизайну іконок і оболонки, завітавши до їх AppStore. Камери та ПО роблять дуже гарні кадри а встановивши їх додаток “Camera Assistant” можна вказати щоби камери при поганому освітленні не перемикались і не робили кроп з основного модулю. Якщо у вас не встановлений цей додаток, то раджу його встановити, там можна включити додаткові плюшки, котрих немає у стандартних налаштуваннях камери.

Please wait...
Sasha
Sasha
3 месяцев назад
Ответ  Андрій

Дякую! Так, Самсунг тут дуже збалансований. Але я тестував все стандартне, як з коробки )

Please wait...
Наверх