Во время вчерашнего мероприятия WWDC 21 компания Apple сообщила о том, что для сервиса Apple Music выпущено обновление, добавляющее поддержку lossless-аудио и технологии Spatial Audio. Чтобы проверить, доступна ли новая функциональность вам, необходимо зайти в настройки Apple Music, отыскать пункты Dolby Atmos и Audio Quality (должны появиться рядом с эквалайзером и опцией Sound Check), и активировать их. Апдейт происходит со стороны сервера, поэтому не у всех он появится сразу (наличие iOS 14.6 или iOS 15 beta должно ускорить процесс).

Что же касается поддерживаемого контента, в приложении Apple Music он имеет специальные отметки: Dolby Atmos и Lossless. В сервисе уже можно найти отдельные плейлисты, которые содержат треки с поддержкой Spatial Audio. Чтобы ощутить преимущества технологии вам понадобятся наушники AirPods или Beats с чипами H1 либо W1. Также Spatial Audio поддерживается встроенными динамиками новых поколений iPhone, iPad и Mac.

Please wait...
Комменты

6 комментариев

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1

На iOS14.6 і на macOS 11.4 з'явилось. Через Sony MDR1-DAC з ЦАПом звучить все чудово (я про lossless, що там з Dolby не знаю). Викачаний файл має формат .movpkg, який всередині складається з багатьох .part (для захисту від копіювання, я так розумію). Нічого, що могло би показати характеристику файлу, його не відкрило (принаймні те, що в мене під руками – Audacity, MediaInfo, VLC...), але розмір практично 1 в 1 відповідає копії відповідного треку, що я маю на харді в якості 16/44,1. Ну і на слух теж ідентичний. Тобто, маємо реальну, щонайменше, CD якість. І це вже, як на мене, дуже круто. Якщо знайду щось 24/96–24/192 протестую, допишу.

2

Так в самому Apple Music показує дані про трек.

3

Так, вже сам помітив пізніше і на iOS і на macOS. Atmos можна не вимикати, а ставити на авто. Результат буде такий же.

Автор4
Евгений Коваленко

Так, дiйсно. Для цього необхiдно вимкнути Dolby Atmos, тодi з'явиться логотип Lossless. Якщо на нього нажати, то вiдобразиться iнформацiя про якiсть трека.

Автор5
Евгений Коваленко

Дякую за вiдгук! Apple пообіцяли, що бібліотека буде надалі розширюватися, тож можливо і 24/96 завезуть пізніше. А щодо вартості згоден, досить приємна ціна, якщо порівнювати з тим же Tidal.

6

UPD: Pink Floyd завантажився в 24/44,1, що, в принципі, досить добре. Хоча, в природі існують частина альбомів в 24/96. Але, можливо це лише старт, і надалі медіатека наповнюватиметься кращою якістю. Тож можна констанувати, що маємо повноцінний HI-RES стрімінґ за дуже демократичною (аж не схоже на Apple) ціною.

Новый комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.