Samsung Galaxy S24 Ultra через 6 місяців – і воно того вартувало???

Зараз буде цікаво про S24 Ultra. Цьому вже півроку.

Коли самсунг його представила, не те, що основний, майже єдиний акцент ставився саме на штучному інтелекті в новій лінійці. Але пройшло небагато часу і ці фішки ШІ стали доступними власникам S23 лінійки. І S22. А щось навіть S21. І тут запитання – а навіщо було купувати саме останнє покоління смартфону? Чи навіщо купувати його зараз? Ну, давайте розбираьись в цьому досвіді використання.

Я користуюсь S24 Ultra з першого дня продажів. І деякий час, більше місяця, він був моїм основним смартфоном, зараз же він просто постійно зі мною, виконує роль другого основного смартфона. В ньому київстар встановлений на постійній основі. Тим більше зараз, коли на айфоні сама перша бетка, самсунг завжди готовий стати основним.

Зараз подивимось, чи були вагомі зміни в досвіді використання, чи щось змінилось в камері, чи я використовую штучний інтелект, як смартфон поводить себе в іграх і що з автономністю.

Але головне – чи змінилась ціна? Заходимо на ЄК, шукаємо смартфон. Офіційна ціна версії на 256 ГБ – 53к грн. При цьому, є сірі, вони коштують від 40к. І це щось не зрозуміло, тому що офіційна ціна в штатах, до прикладу, від 1300 доларів. А це як раз офіційна ціна в Україні. Я б не ризикував з сірими, але то моє.

Але точно можу радити брати версію на 512 ГБ, різниця в ціні менше 3к грн, що на такій вартості в цілому не так багато. Терабайт же коштує майже 65к, це дуже дорого.

До речі, головний конкурент, на мою думку, саме iPhone 15 Pro Max, він в версії на 256 ГБ коштує рівно так само. Але при цьому вартість апгрейду памʼяті у айфона набагато дорожча.

Корпус

Мені досі дуже подобається дизайн, він не такий, як у всіх інших брендів саме через гострі кути. Всі інші смартфони мають сильно заокруглені кути, ну хіба що Sony ще доволі квадратні. Через це, S24 Ultra відчувається трохи більшим, ніж є насправді. І тут наче мінус, але з іншої сторони, дисплей не обрізає інформацію, він як маленький монітор. А також стилус вставляється з самого боку.

Нагадаю, S21 Ultra був з заокругленими гранями і підтримував стилус. Але він не вставлявся в смартфон. Думаю, самсунг змінять дизайн саме тоді, коли приберуть стилус, але я б не хотів, щоб його чипали.

До речі, смартфон прямо дає відчуття надійного, немає бажання одразу натягти кейс. Але я таки ношу Pitaka, бо з ним смартфон просто ціпкиший в руці. Але грані ідеальні, як нові. Матовий титан таки не шкрябається в повсякденному використанні. АЛЕ!!! Не забувайте, що вже давно є тести і на титані у нас фарба. Це не натуральний титан, як в айфогнах. Її стійкість добра, але при падінні будуть пошкрябини. То ж, для необережних кейс все ще потрібний. Тут головне, що дрібні пошкрібини більше не залишаються, як раніше на глянцевому фініші. Але більше хдивувало скло дисплея – воно як з коробки без жодного захисту!

Дисплей

От тут можу скільки завгодно хвалити Самсунг, це досі найкращий екран, що я бачив. На вулиці його просто хочеться вчергове дістати, щоб подивитись, наскільки ж він круто поглинає світло, наскільки топово виглядає картинка.

Сканер відбитків продовжує радувати, його робота не поігрилась з часом. Поки що більш точного сканера я не зустрічав. І, так як він не оптичний, а ультразвуковий, працює без підвищення яскравості в зоні сканера і навіть в повній темріві.

Камери

За півроку прилетіло декілька оновлень, але сказати, що я можу згадати, яке з них додало щось прямо цікаве – не можу. В основному патчі безпеки, але точно було щось і про камеру, просто не згадаю. То ж, зараз подивимось в реальних умовах на камеру S24 Ultra.

Чи є чорні кадри на початку відео? Є, але тільки на маках. Якщо ви використовуєте макбук для монтажу – доведеться обрізати кожен кадр.

Чи можна заблокувати експозицію хоч якось? Тільки в про режимі. Можливості налаштувати корегування експозиції на постійно немає.

В про режимі чи працює HDR з контровим світлом? Так, стає краще, але все одно не як в автоматичному режимі. Тобто, в про режимі ви отримаєте кращу якість зображення з меншою кількістю покращувачів, але знімати влог краще в авто режимі.

До речі, застосунок камери просто топовий, чи не найкращий, який я бачив. Тут можна і Expert RAW встарновити для просунутої фотографії, в тому числи в 24 МП, і зовнішній мікрофон підключити по BT.

І головне, чи пофіксили якість зуму між 9,9х та 10х? Так, цей дивний баг дійсно тут був, от так це виглядало при кропі:

Тобто якість в 9,9х була кращою, ніж при 10х. І так, цей баг виправили.

Фотографії гарні і, як я вже казав, будь-який смартфон сьогодні зробить гарні фото. Але якщо доколупатись, то самсунг завжди трохи переоброблював алгоритмами фотографії. Таким чином, текст, наприклад, може бути з окантуванням, щоб виглядав більш різким. Але при цьому, втрачається дрібна фактура, як от на цій книзі. При цьому, якщо включити режим RAW, то переобробка зникає і та сама книга виглядає майже так само, як на айфоні. Тут просто кількість мегапікселіа дається в знаки. Так що, я б попрацював з софтом, залізо тут шикарне, а от софт то тут, то там трохи перепрацьовує.

Приклади фотографій

Я досі не розумію, чому не додали режим фотографування в 24 мп по замовченню. Самсунг таки вийшов після Айфона 15 про, це було б логічно, бо різниця в деталізації в автоматичному режимі є. Звісно, завжди можна знімати в рав, можна і в 200 мп, але так перестають працювати деякі функції і процес стаж доволі довгим. В Expert RAW можна знімати в 24МП по замовченню, але затримка між кадрами величезна.

Телевік навіть в раві дає зовсім трохи менш деталізовану картинку, ніж на iPhone. Але в цілому якість шикарна.

А от 3х телевік – це наче і класна штука, для фото я б навіть хотів, щоб була така градація, як зараз, але він суттєво поступається в якості 5х зуму. І, боюсь, що з часом цю камеру приберуть, бо основна камера і гібридний зум 2x за рахунок розлільної здатності, побс 5x – цього достатньо. Приклади в відеоогляді.

Galaxy AI

А от з тим, що це смартфон-штучний інтелект я б посперечався. Деякі функції тут є і деякими я користуюсь, але на 99% це все так само просто смартфон. Наприклад Circle to search – клсана річ, але доступна і на інших пристроях. І навіть на більш старих самсунгах з оновленням до OneUI 6.1. Так, цим користуюсь, бо працює скрізь. І це найпростіший спосіб дізнатись про щось, коли цікавить. Наприклад, регулярно чекаємо, що за будівля, що за памʼятник, що за продукт… Просто запускаю камеру, затискаю віртуальну клавішу і обводжу те, що цікавить.

Також створюю шпалери. І все! Бо все інше працює чи тільки ва стандартних застосунках, чи не працює з українською мовою, чи працює не так, як треба. Наприклад, перевірка провопису і орфографії. Зробив текст для огляду, хочеш його прошнати через штучний інтелект – а ні. Навіть вибрати весь текст не можна, а це ми навіть до конкретної дії не перейшли, не можна просто вибрати! А якщо хочете перевірити – то тільки до 1000 символів. От так і виділяй вручну по маленькій частинці… Хоча все одно корисна річ, але допилити і буде набагато зручніше.

По підсумкам – це ще цікавіше. Бо є ChatGPT 4o. І з ним дуже зручно отримувати короткі рецензії всього, про будь що. Бо в системі Самсунг підсумки працюють тільки в деяких місцях, як нотатки чи браузер, і то стандартні.

А от фоторедактор – класна річ, тут можна багато чого робити. Ми, до речі, з Олегом Кучеренко ведемо рубрику фоточек на каналі Samsung Experience Store і там розбираємо ваші фотки і даруємо круті призи. Це не реклама, це порада, там реально цікаво, можете зацінити, вжа два випуски є. І там ми активно користуємось можливостями шточного інтелекту для редагування фото, бо тепер можна трохи виправити запортачену фотку. І не тільки видалити обʼєкт, а і повернути фото без кропа, чи навіть трохи перемістити головний обʼєкт, щоб поправити експозицію.

DeX використовую постійно. До речі, про нього я теж зробив окреме велике відео, теж тому що ви просили про це. Правда зараз, в основному, юзаю для того, щоб створювати от такий фон під час зйомки відео. Але інколи і для того, щоб в готелі вивести на екран щось використовую.

Доколупуюсь

Чому немає магсейв? Це не просто запитання в повітря, типу «Чому немає ІЧ порту». Деякий час назад був представлений новий стандарт бездротової зарядки Chi2, який як раз і передбачає використання магнітів для кріплання зарядки і інших аксесупрів. По суті, це і є МагСейв. А чому Самсунг його не додали в своєму новому флагмані? Як на мене, є дві причини. 1. Тому що стілус з підключенними аксесуарами через магніт, працює погано. Тому, нам чи додадуть підтримку стандарту, як на айфоні і приберуть стілус, чи залишать стілус і нічого не змінять. Напишіть, що б ви хотіли в своєму смартфоні більше: підтримку різних MagSafe аксесуарів без спеціальних кейсів, чи стілус? 2. Тому що у Самсунг не один флагман на рік, а мінімум два – С-серія, та Фолд. І от фолду додати Chi2 не факт, що вийде, бо там теж передбачається робота зі стилусом, але також в складеному вигляді він доволі вузенький і магніти просто не помістяться на корпусі. А також він важкенький і, якщо хтось повісить його на автокріплення – смартфон впаде на першій же кочці.

Хочете найбільший недолік для мене? Це звуки системи. Пробачте, але мене тіпає, коли я чую звук сповіщень самсунг. Це дуже популярний бренд майже не будь-якому ринку і, на жаль, звичайні користувачі не завжди знають, як прибирати звук. Інакше, чому вони цього не роблять? Я оце ту ту ту ту ту я чую кожного дня десятки разів навколо себе.

Самсунгу в цілому вже треба трохи осучаснити систему. Бо функцілнально, по швидкості роботи – все супер. Але оці іконки застарілі, а звуки тим більше. Ця форма іконок, папок, їх трохи дитячі кольори… Добре, що в андроіді можна трохи заморочитись і все поміняти.

Висновки

Якщо коротко, що зараз краще взяти: S23 Ultra, чи S24 Ultra? Я би точно брав останнє покоління, але S23 Ulta можна придбати на 6-7к дешевше. Це офіційний цінник. Як на мене, це недостатній аргумент на користь минулорічної моделі, бо у новинки таки є плюси і без ШІ. Це чорний екран, це титан, 7 років підтримки, краще зум, все ж таки, сучасніше залізо, WiFi 7… Це все не драматичні зміни і власникам S23 Ultra можна не паритись зовсім. Але з нуля я б брав новинку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Please wait...
Теги: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
0
0 Комментарий
guest

Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Наверх

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: